Miten reagoisitte, jos lähipiirissä oleva mies kertoisi lämpimistä tunteista teitä kohtaan, mutta olisitte erittäin läheinen miehen vaimon kanssa? Kertoisitteko miehen ilmaisseen tunteensa? Entä kertoisitteko myös omalle miehellenne, sillä miehet ovat keskenään myös hyviä tuttuja?
Pystyisittekö olemaan asiasta hiljaa, mutta kohtaamaan miehen kuin mitään ei olisi tapahtunut? Jopa niissä tilanteissa joissa pariskunnat viettävät aikaa neljästään?
Miten reagoisitte?
7
126
Vastaukset
- Anonyymi
Antaisin yhden mahdollisuuden ja vaikenisin asian kuoliaaksi ellei sama höpötys toistu.
- Anonyymi
Samaan ajatukseen olen itse päätynyt. Kiitos.
t. Ap
- Anonyymi
Entä voiko sen ettei kerro muille osapuolille tulkita niin, että toinen on kiinnostunut?
Vai millaisena viestinä mies ottaa sen, että toinen sanoo, että asiasta ei keskustella, mutta silti kaikki jatkuu kuin ennen?
t. Ap - Anonyymi
Minä sanoisin, että " en ole sinusta kiinnostunut muuten kuin perheystävänä, jätetään tämä tähän ja jatketaan ystävinä niin kuin ennenkin".
En kertoisi miehelleni enkä miehen vaimolle.
Sattuuhan näitä pieniä ihastumisia ystäväpiireissä, mutta so what, ne voi ohittaa nätisti eikä niihin tarvitse myöhemmin palata. - Anonyymi
Sanoisin, ettei kiinnosta. Syitä on kaksi. En periaatteestakaan kiinnostu varatuista, enkä ole omaani pettävää sorttia.
Hänen vaimolleen tuskin menisin asiaa ainakaan ihan heti kertomaan. Yleensä noissa tuppaa saamaan vain itse paskaa niskaansa. Vaan jos asiaa minulta suoraan kysyttäisiin niin en valehtelisi hänen puolestaan. Omalta mieheltäni en asiaa salaisi, mutta yrittäisin kertoa asian tahdikkaasti. En todellakaan suostuisi asiaa salailemaan ja pahimmillaan ottamaan epäilyjä omille hartioilleni. - Anonyymi
Eihän tuossa mistään salailemisesta ole kyse jos ap ei kerro kellekkään.
Mitään vahinkoa ei ole tapahtunut, kenenkään parisuhteet eivät ole rikkoontuneet eikä ketään tarvitse tuon tunnustuksen takia tuomita tai ruveta karttelemaan.
Minua on aika moni yrittänyt saada punkkaansa vuosien saatossa. Onpa muutama tunnustanut rakastuneensakin syvästi. Kaikki olen torjunut erittäin kohteliaasti ja asiallisesti. Väleissä olen kyseisten ihmisten kanssa yhä, koska joudumme samoihin työtilaisuuksiin, kokouksiin jne jne.
En minä niistä ole miehelleni kertonut, koska kyseisillä jutuilla ei ole mitään merkitystä. Minä en petä enkä vilkuile ketään muuta. Rakastan miestäni enkä ikinä vaihtaisi häntä keneenkään.
Sama varmaan apn tilanteessa. Miksi turhaan aiheuttaa murhetta omalle miehelle ja ystävänaiselle. - Anonyymi
Sanoisin miehelle, siis tälle, joka sinulle on avautunut tunteistaan, että älähän nyt. Ja sanoisin mys, että todella ikävää sekä tavallaan törkeää, että hän moisia puhuu; hän loukkaa sekä vaimoaan että sinua. Tällaiset miehet kuuluvat luokkaan Ö ja yleensä kyllä "avautuvat" tunteistaan muillekin tavoitteenaan ja ajatuksenaan, että jospa tärppäis!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1184907Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2233914Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371394
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741384En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5861279- 531165