Rakastuminen

Anonyymi

Milloin viimeksi olit rakastunut?

Minä: 2014.

-flowersreally-

17

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      3612 eKr.

    • Anonyymi

      En muista.

      -kvm-

    • Jaaa.... Eipä sellasta vaihetta ollu vielä

    • Anonyymi

      En ole ollut rakastunut vielä koskaan. Yhteenkään mieheen (enkä naiseen sen enempää.)
      Tunnen kyllä rakkautta ja syvää sellaista kissaani kohtaan, mutta tässä kai tarkoitetaan toisenlaista rakkautta?
      Kissaanikaan en oitispäätä rakastunut vaan tunne on kasvanut näitten reilun kolmen vuoden aikana jonka hän luonani on ollut.
      Hain hänet kissojen turvakodista ja hän oli torjuva ja aika arka ensin alkuun. Vähitellen luottamus kasvoi ja nyt olemme hyvin kiintyneet toisiimme. Hänestä tuli sylikissa joka haluaa olla vieressä ja sylissä. Häntä voin rehellisesti sanoa rakastavani.
      Mutta todellakaan yhteenkään seurustelukumppaniin en ole koskaan rakastunut enkä ketään heistä rakastanut. Tykännyt olen, ja hyvin viihtynyt yhdessä kyllä.

    • Anonyymi

      Mjaa-a

      Itse asiassa tapasin eilen elämäni rakkauden, jonka syövereissä ajauduin kuilun reunan yli.

      On tietysti hieman outoa se, että en enää eilen keksinyt sitä syytä, miksi näin tapahtui.

      No mutta kirjoitelmani on vielä pahasti kesken.

      (hihitystä)

      • Anonyymi

        Sen voin kyllä sanoa, että Jack Bauerilla ei ole (tai ollut) siinä episodissa ei osaa eikä arpaa.

        (naurua)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sen voin kyllä sanoa, että Jack Bauerilla ei ole (tai ollut) siinä episodissa ei osaa eikä arpaa.

        (naurua)

        Juonipaljastuksia

        Kun etsitään jälkikäteen syytä kaikkeen tapahtuneeseen, kannattaa katsoa peiliin, niin pääsee vähemmällä vaivalla ja murheella.

        (hirn)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juonipaljastuksia

        Kun etsitään jälkikäteen syytä kaikkeen tapahtuneeseen, kannattaa katsoa peiliin, niin pääsee vähemmällä vaivalla ja murheella.

        (hirn)

        Eli siis:

        Peiliin katsomisen taito.

        (naurua)


    • Anonyymi

      Tämä taisi tapahtua joskus 2009 eikä muutoksia asiassa ole tapahtunut :)

    • Anonyymi

      En kovin perusta rakastumisesta; rakastaminen on tärkeintä 💓

      - Sheena

      • Anonyymi

        Ensin pitää rakastua?


    • Suurinpiirtein 2010.

    • Joskus aikoja sitten.

    • Anonyymi

      Taas tulee kala-elokuva telkkarista, nuo barracudat itseni suosikkeja muutta nyt subkalavalta leffa, vana tappajahai

    • Pari kertaa oon rakastunu. Ensin omaan kuplavolkkariini ja nyt tänä kesänä on uus rakkaus tää bemari. Mut se on vähän ikävää, kun ei sitä viereenkään voi ottaa, kun asun kolmannessa eikä ovestaka mahu. Ajellu oon kovasti, mutta se ei sama. Ja vois naapurit hulluna pitää jos tossa pihalla halailisin.

      • Anonyymi

        Hei teetä niistä pienoismallit niin voit ottaa ne viereesi.


    • Anonyymi

      Kyllä siitä on aikaa kaksikymmentä vuotta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      240
      3365
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      248
      3113
    3. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      35
      2692
    4. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      236
      2366
    5. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      125
      1675
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      216
      1437
    7. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      11
      1255
    8. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      93
      1220
    9. Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas

      Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi
      Maailman menoa
      215
      1212
    10. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      118
      1022
    Aihe