Säästä hanki omaisuutta elä kuin herran kukkarossa tee mikä tuntuu oikealta ja hyvältä.
Varaudu kun ikää tulee
7
859
Vastaukset
- Anonyymi
Nauti naura ihmettele olet kuin kuningas midas
- Anonyymi
Jatketaan palataan kuinka vaan
- Anonyymi
Olet Onninen et epäonninen osaat se on romantiikkaa
- Anonyymi
Olet älykäs nuori fiksu lahjakas onnekas
- Anonyymi
Olet romantiikkaa
- Anonyymi
Mihin pitää varautua, puolison pois menoon,vaimoni kuoli 1,5 vuotta sitten,oli diabetes tiesin varautua, 40 v yhdessä.ikävä on vieläkin.
- Anonyymi
Puolison kuolema on aina ikävä juttu, mutta sellainen, jolle ei voi mitään. Ainakin, kun suhde on pitkä ja onnellinen, voi siitä toipuminen kestää vuosia, Toipuneeko siitä koskaan. Puolisoni kuoli tänä keväänä, yllättäen. Siihen ei voinut varautua, isku oli musertava ja löi ilmat pihalle. Meni muisti ja tilalle tuli jonkinlainen aivosumu. Vähitellen sitten oppii hyväksymään ja ehkä vielä elämään omaa elämäänsäkin. Joskus. Mutta pitää olla onnellinen niistä yhteisistä vuosikymmenistä. Kaikilla ei ole niitäkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1496439- 322302
- 1872089
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101313Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.781245- 731067
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241047Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,25987Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44951Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12835