Pohdiskelin tuossa, onko täällä keskustelupalstan puolella syntynyt parisuhteita, tai ystävyyssuhteita esimerkiksi siten, että on keskustelujen myötä havainnut samanhenkisyyttä jonkin toisen kanssa ja yhteystietoja on vaihdettu ja jatkettu keskustelua toisia reittejä? Erään ihmisen olen tällä tavalla itse löytänyt elämääni ja mietin, että onkohan kyse aivan ainutkertaisesta tilanteesta.
Suomi24-keskustelupalstalla syntyneitä suhteita
10
1715
Vastaukset
- Anonyymi
Kiinnostaisi kyllä tietää onko muita. Koska olen itse tavannut täällä tämän ketjun aloittajan. Nyt olemme sitten pari :)
- Anonyymi
Mä sain täysosuman ja nyt oltu vuosia yhdessä. Vieläkin oon ihan lööv!!!
- Anonyymi
Kyllä ne molemmat pitemmälle jatkuneet suhteet ovat syntyneet s24-treffipalstan puitteissa, tosin toisen kanssa läheteltiin muistaakseni jokunen sähköposti ennen tapaamista.
- Anonyymi
Niin, kyllähän tämä oli ihanaa niin kauan kun sitä kesti. 😥
- Anonyymi
Ei täältä löydy. Miehet on vain yhden asian perässä, vaikka kuinka kirjoittavat etsivänsä, ystävää, juttuseuraa , yhdessä oloa. Kuitenkin totuus tulee kun tapaa, että ainoa asia on seksi ja nopeasti. Lisäksi huijataan paljon, yksikään tapaamani mies ei ole ollut sellainen kuin täällä ovat kertoneet. Ihan turha sivusto on Treffit-sivusto.
- Anonyymi
Harmi sun puolesta mutta mulla tärppäsi 6 vuotta sitten. Ollaan oltu naimisissa 4 vuotta ja hän on sielunkumppanini ja rakkaimpani.
Oli mulla tätä ennen yksi suhde mutta tyyppi oli täysi hörhö ja narsku.
Sain selville että mun kanssa tsättäillessä oli vielä eksänsä kanssa reissussa. Aivan seko tyyppi. - Anonyymi
Mulla juuri sama kokemus. Miehen piti olla niin hyvä ja kiltti ja kunnollinen, jota minun ei olisi ikinä tarvinnut pelätä. Oltiin molemmat erottu ja rikki ja kaivattiin tukea, keskustelua ja ihmistä jolla aikaa. Itsellä vielä hyvin vaikea ero ja liitto taustalla niin olin tosi herkillä ja haavoittuvainen, toinen tiesi sen ja yksi asiahan se tälläkin oli mielessä ja kohteli sitten kun totuus paljastui ihan ala-arvoisesti ja ei kunnioittanut eikä välittänyt pätkääkään. Ja siihenpä koko homma loppuikin, mitä nyt olin 24/7 melkein kuunnellut tuskaansa ja riitoja entisen vaimonsa kanssa vai mikä nykyinen vielä oli kun harkinta-aika. Itse olin jo virallisesti eli juridisesti eronnut.
Jäi kyllä niin paska maku kyseisestä tyypistä ettei sen koommin ole täältä halunnut tutustua kehenkään. Oli ihan epävakaa ja käyttäytyi tosi raskaasti. Ja rumasti nyt eri toten. Mutta hienoa kuulla erilaisia tarinoita täältä, onnea teille. ♥ Itse olisin kaivannut vain aidon ystävän. Mutta se on vaikeaa joskus.
- Anonyymi
Kyllä täältä voi sen elämänkumppanin löytää. Itse löysin vuonna 2006 ja yhteiseloa kesti tammikuuhun 2022 saakka, jolloin kuolema korjasi toisen pois.
- Anonyymi
Tämä onkin kiva keskustelu. Täytyy käydä katsomassa aina kun tulen koneelle, siis melkein joka päivä.
- Anonyymi
Kauan, kauan sitten muutaman löysin, treffeillä kävin ja kahta pääsin muutaman kerran naimaankin. Sitten jättivät minut, parempaa etsivät ja lienevät löytäneetkin. Nyt on viimeiset 20 v ollut hiljaisempaa: ei yhtään yhteydenottoa. Silloin tällöin käväisen tarjontaa katsomassa. Suurimmasta osasta näkyy jo päälle päinkin, miksi vuodesta toiseen roikkuvat palstalla; joillakin kohtuullisen näköisillä on kohtuuttomat vaatimukset ja ne muutamat hyvän näköiset ja niistä ne oletettavasti hyväntapaiset, niillä on kohtuuttomat vaatimukset.
Itse en ole kuvaani palstalle pannut, koska en muutamien puolituttujen halua minua tunnistavan ja sitten minulle ilkkuvan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 906352
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303803törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283170Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859