Pohdiskelin tuossa, onko täällä keskustelupalstan puolella syntynyt parisuhteita, tai ystävyyssuhteita esimerkiksi siten, että on keskustelujen myötä havainnut samanhenkisyyttä jonkin toisen kanssa ja yhteystietoja on vaihdettu ja jatkettu keskustelua toisia reittejä? Erään ihmisen olen tällä tavalla itse löytänyt elämääni ja mietin, että onkohan kyse aivan ainutkertaisesta tilanteesta.
Vastaukset 11
- Anonyymi
Kiinnostaisi kyllä tietää onko muita. Koska olen itse tavannut täällä tämän ketjun aloittajan. Nyt olemme sitten pari :)
- Anonyymi
Mä sain täysosuman ja nyt oltu vuosia yhdessä. Vieläkin oon ihan lööv!!!
- Anonyymi
Kyllä ne molemmat pitemmälle jatkuneet suhteet ovat syntyneet s24-treffipalstan puitteissa, tosin toisen kanssa läheteltiin muistaakseni jokunen sähköposti ennen tapaamista.
- Anonyymi
Niin, kyllähän tämä oli ihanaa niin kauan kun sitä kesti. 😥
- Anonyymi
Ei täältä löydy. Miehet on vain yhden asian perässä, vaikka kuinka kirjoittavat etsivänsä, ystävää, juttuseuraa , yhdessä oloa. Kuitenkin totuus tulee kun tapaa, että ainoa asia on seksi ja nopeasti. Lisäksi huijataan paljon, yksikään tapaamani mies ei ole ollut sellainen kuin täällä ovat kertoneet. Ihan turha sivusto on Treffit-sivusto.
- Anonyymi
Harmi sun puolesta mutta mulla tärppäsi 6 vuotta sitten. Ollaan oltu naimisissa 4 vuotta ja hän on sielunkumppanini ja rakkaimpani.
Oli mulla tätä ennen yksi suhde mutta tyyppi oli täysi hörhö ja narsku.
Sain selville että mun kanssa tsättäillessä oli vielä eksänsä kanssa reissussa. Aivan seko tyyppi. - Anonyymi
Mulla juuri sama kokemus. Miehen piti olla niin hyvä ja kiltti ja kunnollinen, jota minun ei olisi ikinä tarvinnut pelätä. Oltiin molemmat erottu ja rikki ja kaivattiin tukea, keskustelua ja ihmistä jolla aikaa. Itsellä vielä hyvin vaikea ero ja liitto taustalla niin olin tosi herkillä ja haavoittuvainen, toinen tiesi sen ja yksi asiahan se tälläkin oli mielessä ja kohteli sitten kun totuus paljastui ihan ala-arvoisesti ja ei kunnioittanut eikä välittänyt pätkääkään. Ja siihenpä koko homma loppuikin, mitä nyt olin 24/7 melkein kuunnellut tuskaansa ja riitoja entisen vaimonsa kanssa vai mikä nykyinen vielä oli kun harkinta-aika. Itse olin jo virallisesti eli juridisesti eronnut.
Jäi kyllä niin paska maku kyseisestä tyypistä ettei sen koommin ole täältä halunnut tutustua kehenkään. Oli ihan epävakaa ja käyttäytyi tosi raskaasti. Ja rumasti nyt eri toten. Mutta hienoa kuulla erilaisia tarinoita täältä, onnea teille. ♥ Itse olisin kaivannut vain aidon ystävän. Mutta se on vaikeaa joskus.
- Anonyymi
Kyllä täältä voi sen elämänkumppanin löytää. Itse löysin vuonna 2006 ja yhteiseloa kesti tammikuuhun 2022 saakka, jolloin kuolema korjasi toisen pois.
- Anonyymi
Tämä onkin kiva keskustelu. Täytyy käydä katsomassa aina kun tulen koneelle, siis melkein joka päivä.
- Anonyymi
Kauan, kauan sitten muutaman löysin, treffeillä kävin ja kahta pääsin muutaman kerran naimaankin. Sitten jättivät minut, parempaa etsivät ja lienevät löytäneetkin. Nyt on viimeiset 20 v ollut hiljaisempaa: ei yhtään yhteydenottoa. Silloin tällöin käväisen tarjontaa katsomassa. Suurimmasta osasta näkyy jo päälle päinkin, miksi vuodesta toiseen roikkuvat palstalla; joillakin kohtuullisen näköisillä on kohtuuttomat vaatimukset ja ne muutamat hyvän näköiset ja niistä ne oletettavasti hyväntapaiset, niillä on kohtuuttomat vaatimukset.
Itse en ole kuvaani palstalle pannut, koska en muutamien puolituttujen halua minua tunnistavan ja sitten minulle ilkkuvan. - Anonyymi00011
Lasketaanko 12 v yhdessä, joista 9 v naimisissa löytämiseksi? 😁
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251888- 127860
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123657- 54598
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90555- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko63503Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267480Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474- 9466
Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9439Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota31435Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51425- 58422
- 41416
Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan6395