Onko teidän mielestä asia niin, kun suhteessa on niin toinen saa koska vaan ja minne vaan koskea toista, vaikka toinen ei tahdo. Haaroihin saa tarttua, koska vain itse haluaa ja tisseihin käydä kiinni miten lystää? Että kosketuksen kohteen mielipiteellä ei ole väliä...?
Toisen koskettaminen
15
956
Vastaukset
- Anonyymi
Olipa mikä suhde tahansa niin toinen ei saa koskea tavalla, jota toinen ei halua tehtävän.
- Anonyymi
Ei todellakaan saa!
- Anonyymi
Ällöttäviä sellaiset miehet.
- Anonyymi
Jaa, ei, moukkamaista toimintaa
- Anonyymi
Käytännössä ei. Löytyy rikoslaista pykälätkin siihen.
- Anonyymi
Ei tietenkään. Oma mieheni saa kuitenkin koskea minuun millon ja mihin vaan haluaa, en ole koskaan haluamatta. En oikein ymmärrä, että missä tilanteessa sitten ei haluaisi kumppanin koskettavan?
- Anonyymi
Miten olisi vaikka tilanne, missä toinen harrastaa henkistä väkivaltaa ja loukkaa minkä ehtii ja silti pitäisi saada koskea, niinkuin mitään ei olisi tapahtunut.
- Anonyymi
Jos ei toista saa koskea ei kannata olla parisuhteessa. Minä käyn muijani tisseihin käsiksi kun haluan, ainoa aika jolloin ei sovi on kuukautiset, muijani samoin käy käsiksi mun alapäähän kysymättä, sinne se käsi työntyy housujen alle.
- Anonyymi
Niin kuin kaikissa asioissa, sinun täytyy asettaa itse rajasi ja pitää niistä kiinni.
Sietäisitkö parisuhteessasi huorittelua? Entä saako sinua lyödä? Mitä teet kun raja rikotaan?- Anonyymi
Voi ohjata toista
Kosketteluun
Väkivalta on rikos !
- Anonyymi
Ensin pitää toimittaa kirjallinen anomus lupa hakemus, mikäli olisi aikomus koskettaa. näin vältytään aiheettomilta rikosilmoituksilta.
Äitini nyt jo ikä iminen, totesi, ettei minuakaan olisi jollei hänen mihensä olisi tehnyt aloitetta. no se oli silloin aikoinaan, nykyään saattaa häkki heilahtaa jollei sitä kirjallista lupaa ole. - Anonyymi
No ei tietenkään, ja se tahtooko toinen on osattava lukea tästä. Onko tämä joku assien tietotoimisto olevinaan.
- Anonyymi
Kiitos aloituksesta. Asia on tärkeä. Hienoa myös tuo uhriutuminen ja toisen syyllistäminen. Niistä on suomisuhteet tehty. Siinä on hyvä katkeroitua. Tukea saat varmasti.
Nyt kun itsellä on kunnollinen rakastava nainen rakkaana, elämä on varsin toisenlaista.
Ei syyttelyä, ei uhkailua, ei uhriutumista. Paljon rakkautta. Saa halata ja pussata. Niitä jopa odotetaan. Toistemme onnellisuus on itseä tärkeämpää. Molemmat saa enemmän. Ei tarvitse testata tai osoittaa, mitä voi tehdä.
Vaikeistakin asioista on helppo puhua, kun syyllistämiset, uhriutumiset, uhkailut, ja kiristäminen on poissa. Mitkään ilkeydet eivät kuulu suhteeseemme. Yhtään keskustelua ei tarvitse voittaa, koska yhtään keskustelua ei myöskään häviä. Olemme samalla puolella. - Anonyymi
Jos kohde kokee olonsa epämiellyttäväksi niin se pitäisi ilmaista. Toisaalta, koskettelijalla pitäisi olla myös sen verran tilannetajua, ettei aina ole kiinni. Ihmiset on niin erilaisia ja toisen pään sisään ei voi mennä niin pitää kommunikoida jotta löytyy se yhteinen sävel.
Mielipiteellä on tietenkin väliä. - Anonyymi
Huhuh. Lähde nyt sisko hyvä tuosta suhteesta ja nopeaan. Jos toinen ei sinua arvosta, on se ensimmäinen signaali Et halua jäädä odottamaan seuraavia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2152856
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1292780En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791796Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2371352Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va671351- 471108
- 991011
- 109876
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6843- 46833