KEPU haluaa istua kaikilla palleilla

Tällä hetkellä KEPU vastustaa voimakkaasti porvarihurmaa, jos ei voi olla varmuutta että Kokoomus ei asetu KEPU:n ehdokkaan taakse jo presidentinvaalin ensimmäisellä kierroksella.

Toisaalla taas KEPU yrittää puhua muka porvariyhteistyön puolesta.

Äänestäjän kannattaa nyt olla tarkkana. Tämä on vain sitä perinteistä KEPU:laista mallia, jossa halutaan istua kaikilla palleilla yhtä aikaa. Näin yritetään hämätä, että ollaan muka yhteistyössä.

1

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jallu

      Keskusta on jakomielinen puolue aatteettomuutensa vuoksi. Lisäksi sillä on huono moraali. Kansakunnan hyvinvointi kärsii moisesta byrokraattisesta puliveivaamisesta, jossa jopa väärin keinoin satunnaisiin ja taantumuksellisiin kohteisiin etuja tuoneet luottamushenkilöt palkitaan joukkohysterisin äänivyöryin.
      Sanonta: Kepulainen äänestää vaikka sontatalikkoa, jos vain joku johtajista niin vihjaisee. Kepu on kuin lammaslauma. Vanhat mummotkin viedään vaikkapa traktorin peräkärryllä äänestyspaikalle - kura arvokkaasti pyöristä roiskuen - todellista saarijärven paavoa vielä tänä päivänä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      93
      5357
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      56
      4161
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2249
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2128
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1825
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1474
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      33
      1312
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1128
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      1020
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1011
    Aihe