Mitä yhteistä on koronarokotteella ja tuhkarokolla?

Molemmat tuhoavat potilaan immuunijärjestelmään siihen mennessä kertyneen muistin, minkä vuoksi henkilö on jatkossa alttiimpi sairastumaan erilaisiin tartuntatauteihin.

https://fi.wikipedia.org/wiki/Tuhkarokko
10578
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tutkija K. Korennon mukaan immuunijärjestelmä heikkenee rokotteesta. Jokainen pikku flunssa iskee aina vain kovemmin, kunnes ihmisen elimistö pettää.

Äänestä
  • Ei Kalevi Korento ole mikään tutkija, vaan rakennusinsinööri, jolla ei ole mitään lääketieteen tai sairauksien tai viruksien tai rokotteiden asiantuntemusta. Yhtä pätevä "tutkija" kuin kuka tahansa putkimies tai muurari tai kirvesmies, joilta minä en myöskään kysy mitään neuvoja lääketieteeseen liittyen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei Kalevi Korento ole mikään tutkija, vaan rakennusinsinööri, jolla ei ole mitään lääketieteen tai sairauksien tai viruksien tai rokotteiden asiantuntemusta. Yhtä pätevä "tutkija" kuin kuka tahansa putkimies tai muurari tai kirvesmies, joilta minä en myöskään kysy mitään neuvoja lääketieteeseen liittyen.

    Mene ottamaan rokote, olet sen tarpeessa.

    Äänestä

  • "Tutkija K. Korento" :D :D :D

    Äänestä

Tuhkarokosta tiedämme pitkästä kokemuksesta sen heikentävän immuunipuolustusta, mutta mihin perustuu oletus siitä, että koronarokote tekisi niin?

Ja jos koronarokote niin tekisi, niin erittäin varmasti sairastettu korona tekisi sen silloin vielä paljon pahemmin. Tauti ei voi olla vaarattomampi kuin rokote, lukuunottamatta rokotteen mahdollisia tautiin liittymättömiä lisäosia, kuten esim mahdollisia tehosteita, tai säilöntäaineita ja epäpuhtauksia, joita kuitenkin löytyy aika samanlaisia muistakin rokotteista.

Äänestä
  • Totean vain Korennon tutkiman ja raportoiman ilmiön olevan täysin mahdollista, koska luontokin siihen pystyy tuhkarokon muodossa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Totean vain Korennon tutkiman ja raportoiman ilmiön olevan täysin mahdollista, koska luontokin siihen pystyy tuhkarokon muodossa.

    Minä taas uskon mieluummin naapurin Einoa, joka on kirvesmies ja jolla on mielipiteitä. Ilman muuta ne ovat oikeampia kuin yhdenkään alaa oikeasti tutkineen mielipiteet.

    Äänestä

Miten koronarokote tuhoaa immuunijärjestelmää?
Tuhoaako tuhkarokkorokote immuunijärjestelmää?

Äänestä

Tuhkarokko ja koronavirus tuhoavat potilaan immuunijärjestelmän ja rokotteella tämä voidaan estää.

Äänestä
  • Kas kun esittämääsi väitettä ei olla vielä otettu käyttöön. Eiköhän se kohta keksitä ottaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Molemmat tuhoavat potilaan immuunijärjestelmään siihen mennessä kertyneen muistin, minkä vuoksi henkilö on jatkossa alttiimpi sairastumaan erilaisiin tartuntatauteihin.

https://fi.wikipedia.org/wiki/Tuhkarokko

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu