....jotenkin noin tuntuu oma elämä menevän.
Välillä tuntuu että nyt rakkaus osui omalle kohdalle, mutta aina se paljastuu lopulta kangastukseksi. 😥
Sinkkuna syntynyt - sinkkuna kuolee....
6
122
Vastaukset
- Anonyymi
Rakkaus on ikuista, kohteet vaihtelevat.
Niinhän se menee.
Katsopa ympärillesi, eikös se ole aikas moisen tavallinen ilmiö tuo kohteitten vaihtuminen. Ei tarvitse muuta kuin lukea vaikka avioerotilastoja jos tuttavapiiriä ei ole mistä tätä statistiikkaa seurata.
Ei sinkkuelämässä ole mitään pelättävää eikä huonoa. Paljolta p:ltä säästyy eikä tule elämää tuhlattua joutavaan vääntöön. Elämä on lyhyt ja uusintaa ei saa, kannattaa elää siis mahdollisimman hyvin.
Maailma on mahdollisuuksia täynnä ja itsenäisenä niitä on helppo tutkia. Ei ole ketään inisemässä eikä yrittämässä rajoittaa ja sitoa.
-sinkkunainen- - Anonyymi
En nyt haluaisi olla mikään ilonpilaaja, mutta noinhan se on. Jospa sitten seuraavassa elämässä.
- Anonyymi
"Sinkkuus on sinkkuutta, ei täyttä elämää."
Puhu omasta puolestasi, et voi tuputtaa omia mielipiteitäsi kiveen kirjoitettuna totuutena.
Tilastokeskuksen väestönmuutostietojen mukaan vuonna 2020 solmittiin 22 082 avioliittoa, 2020 avioeroon päättyi 13 478 avioliittoa.
Aikas iso määrä kuitenkin tuli siihen tulokseen että ei se auvo ja onni ollutkaan onnea ja auvoa. Yli puolet avioituneitte määrästä päätyi eroon.
Mutta sehän on sitä täyttä elämää sitten....
Pari- ja lähisuhdeväkivaltarikoksia kirjattiin 10 600, ja suurin osa niistä kohdistui naisiin. Naisuhrin yleisin ikä oli 25–34 vuotta.
Lisää onnen kultapilviä.
Ja tässä luvussa on vain ne jotka ovat tulleet poliisin tietoon.
Niin että kuule kyllä minä todellakin valitsen sen vapaan väkivallattoman sinkkuelämän. En haluaisi olla kenenkään nyrkkeilysäkki enkä kynnysmatto.- Anonyymi
Tämä taitaa olla suoraan miesvihaajan ohjekirjasta:)
- Anonyymi
Jaa, ehkä sulla vaan on liian suuret odotukset, elämä nyt tuppaa aikaa myöten haalistumaan. Monet elää suhteellisen onnellisina yksin tai toisen kanssa ilman mitään ylimaallisia rakkaushöpinöitä. Etsiä sellaista jonka kans kaveruuskin onnistuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle222788Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A101902Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671769Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.521755Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell971683Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1191663Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.701450Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001245Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311188Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta121188