KYSYMYSkauniilleNAISILLEs24:ssä

tiitura

Olisinpa vaan kysellyt, kun katsoo profiileissa naisten kuvia, ja esim. uudenmaan alueelta ei löydy montaakaan oikeasti kaunista vaaleaa naista, mutta jokunen löytyy, niin teille naiset: onko teillä ylitarjontaa kuvienne ansiosta, koska sieltä erottuu selkeästi muutamat profiilit. Jaksatteko todella kiinnostua teitä lähestyvistä miehistä kun niitä tulee kokoajan ja erotatteko "jyvät akanoista" eli miten vakavissanne olette???

7

3563

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyttö

      Omaan ns. kauniin ulkonäön, enkä sen takia ikimaailmassa laittaisi kuvaani nettiin. kerää vain ulkonäöstä kiinnostuneita ihmisiä kun taas ne kunnollisemmat jää taka-alalle. Joten luultavasti ne tytöt pitää vain hauskaa tai niille kelpaa vähä-aivoisempikin kaveri.

    • seuranetsijä

      Enpä osaa sanoa, koska en tiedä, kuulunko kategoriaan "kauniit naiset". Sen jälkeen, kun laitoin kuvani profiiliin, alkoi kyllä tulla yhteydenottoja tiheään tahtiin. Samoin vieraskirjaan on alkanut ilmestyä ylistäviä kommentteja. Miestä ei ole silti vielä löytynyt. En puhuisi ylitarjonnasta, koska suurin osa yhteyttä ottaneista miehistä on ollut selkeästi alle oman tasoni. Tasokkaita miehiä ei ole mitenkään pilvin pimein.

      • Ihminen

        Sanot että sinuun ottaa yhteyttä pääasiassa tasoltaan ei niin tasokkaita kuin sinä...??? Et ole ensinmäinen joka tuollaista päästää suustaan mutta toivottavasti viimeisiä. Itse olen kohtuullisen hyvätuloinen sinkkumies ja kaipailisin emäntää taloon...mutta sinunlaistasi ihmisten luokittelijaa en kattoni alle huolisi...etkä varmaan tasoltasi kepaisikaan.


    • Romin71

      kyllä tuntuu tarjontaa löytyvän jos kuvan laittaa. Tulee niin paljon vastauksia ettei ehdi syventymään kunnolla kehenkään. Joillakin ei riitä kärsivällisyys kertoa itsestään ja syventyä olemaan se "tärkein" ylitse muiden, vaan heti pitäisi tavata tai olla ainoa jolle vastaa.

      Miten voisin tietää että juuri tämä mies on se varmasti oikea minulle, jos en saa aikaa tutustua esim viestien/mailien välityksellä. Teidän miesten vain pitää ymmärtää että muitakin on. Mutta jos haluatte olla se "number one" teidän täytyy vain odottaa ja olla oma itsenne.

      Ja teille kohtalotoveri... jos ette halua stressiä treffeistä, niin älkää laittako kuvaa. Antakaa kuvanne vain sille joka on teistä todella kiinnostunut. :)

      Kyllä se päivä vielä paistaa sinkkunaisten risukasaan... ;)

      • Toivotan Rominille hyvää alkanutta uutta vuotta kuin myös muillekin. :)


    • Liina

      Noh...onneksi meitä tummia kauniita riittää!

      • Ja punapäille viel enemmän....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5384
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5163
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4575
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3417
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3360
    Aihe