Olisinpa vaan kysellyt, kun katsoo profiileissa naisten kuvia, ja esim. uudenmaan alueelta ei löydy montaakaan oikeasti kaunista vaaleaa naista, mutta jokunen löytyy, niin teille naiset: onko teillä ylitarjontaa kuvienne ansiosta, koska sieltä erottuu selkeästi muutamat profiilit. Jaksatteko todella kiinnostua teitä lähestyvistä miehistä kun niitä tulee kokoajan ja erotatteko "jyvät akanoista" eli miten vakavissanne olette???
KYSYMYSkauniilleNAISILLEs24:ssä
7
3563
Vastaukset
- tyttö
Omaan ns. kauniin ulkonäön, enkä sen takia ikimaailmassa laittaisi kuvaani nettiin. kerää vain ulkonäöstä kiinnostuneita ihmisiä kun taas ne kunnollisemmat jää taka-alalle. Joten luultavasti ne tytöt pitää vain hauskaa tai niille kelpaa vähä-aivoisempikin kaveri.
- seuranetsijä
Enpä osaa sanoa, koska en tiedä, kuulunko kategoriaan "kauniit naiset". Sen jälkeen, kun laitoin kuvani profiiliin, alkoi kyllä tulla yhteydenottoja tiheään tahtiin. Samoin vieraskirjaan on alkanut ilmestyä ylistäviä kommentteja. Miestä ei ole silti vielä löytynyt. En puhuisi ylitarjonnasta, koska suurin osa yhteyttä ottaneista miehistä on ollut selkeästi alle oman tasoni. Tasokkaita miehiä ei ole mitenkään pilvin pimein.
- Ihminen
Sanot että sinuun ottaa yhteyttä pääasiassa tasoltaan ei niin tasokkaita kuin sinä...??? Et ole ensinmäinen joka tuollaista päästää suustaan mutta toivottavasti viimeisiä. Itse olen kohtuullisen hyvätuloinen sinkkumies ja kaipailisin emäntää taloon...mutta sinunlaistasi ihmisten luokittelijaa en kattoni alle huolisi...etkä varmaan tasoltasi kepaisikaan.
- Romin71
kyllä tuntuu tarjontaa löytyvän jos kuvan laittaa. Tulee niin paljon vastauksia ettei ehdi syventymään kunnolla kehenkään. Joillakin ei riitä kärsivällisyys kertoa itsestään ja syventyä olemaan se "tärkein" ylitse muiden, vaan heti pitäisi tavata tai olla ainoa jolle vastaa.
Miten voisin tietää että juuri tämä mies on se varmasti oikea minulle, jos en saa aikaa tutustua esim viestien/mailien välityksellä. Teidän miesten vain pitää ymmärtää että muitakin on. Mutta jos haluatte olla se "number one" teidän täytyy vain odottaa ja olla oma itsenne.
Ja teille kohtalotoveri... jos ette halua stressiä treffeistä, niin älkää laittako kuvaa. Antakaa kuvanne vain sille joka on teistä todella kiinnostunut. :)
Kyllä se päivä vielä paistaa sinkkunaisten risukasaan... ;) - Liina
Noh...onneksi meitä tummia kauniita riittää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360