Hei,
Olen saanut luokkakavereilta herjaa, että minä kummittelen heidän mielessään koko lopun elämää kun leimaan itseni pukeutumisella ja monella muulla asialla. Olen ehkä jollain tapaa "pervo" kun minua ei hirveästi ole kiinnostaneet muut ihmiset. Vasta jälkikäteen tämä tapani erakoitua on alkanut hävettää. Moni ottaa tämän minun yksin viihtymiseni jonkinlaisena ihmisyyteen menevänä loukkauksena. Olen ilmeisesti ottanut jonkinlaista roolia muiden joukossa tällä tavalla ja kaikilla jäänyt paskan maku opiskelu vuosista.
Käyn tällä hetkellä ammattikorkeakoulua. Pukeudun collegepaitaan, normikokoisiin farkkuihin ja lenkkareihin. Ilmeisesti nämä luokkalaiseni pukeutuvat hyvin muodikkaasti käyttämällä tennareita ja kapeita nilkkapituisia farkkuja. Itse olen lyhyt noin 170 cm pitkä mies niin minun täytyisi varmaan ostaa nuorten osastolta kapeita farkkuja. No nuorten farkut olisivat slim fit tyyliset farkut päälläni niin ei sekään oikein järkevältä kuulosta. Toki ne mahtuvat.
Onko kellään ehdotuksia miten voisin auttaa muita pukeutumisellani?
Pukeutuminen oppilaitoksissa
Anonyymi
0
96
Luetuimmat keskustelut
- 1201406
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1311022Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella43972Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.97727- 66713
- 32675
- 23661
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist23600Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43553- 11544