Parikymppisenä sinkkuja on vielä paljon liikenteessä. Isosta joukosta voi valita mieleisensä.
Yli kolmekymppisenä sinkkuja on enää vähän ja yöelämässä oman ikäluokan edustajat ovat pääasiassa alkoholisteja. Siinä iässä on tyydyttävä joko alkoholistiin tai oltava yksin.
Yli kolmekymppisenä sinkkuja on enää vähän ja yöelämässä oman ikäluokan edustajat ovat pääasiassa alkoholisteja. Siinä iässä on tyydyttävä joko alkoholistiin tai oltava yksin.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ne jotka eivät nuorena kumppania yökerhosta löytäneet, eivät pyöri siellä enää. Tosin taitavat kulkea jo omaa polkuaan, eikä juoksunsa juosseet enää kiinnosta. Ehkä nuo alkoholistit jaksaa juosta yökerhoissa läpi elämänsä.
Useimmat ihmiset eivät ole alkoholisteja. Älä luovuta, kyllä sopiva henkilö löytyy ajan myötä.
Jos ei juo viinaa niin ei tapaa naisia ja jää silloin yksin kotiinsa ruikuttamaan. Juokaa viinaa.
Ja ihan oikeastiko ottaisit alkoholistin jotta ei tarvitsisi olla yksin???
Mies voisi huoliakin, itseään kunnioittava nainen ei koskaan.
Kumppanin voi löytää vain kun juodaan viinaa yökerhossa tai bileissä. Kaikki muu on vain romanttista haihattelua jota ei oikeassa elämässä tapahdu.
Viinamiehet ja viinanaiset juovat viinaa ja tapaavat toisiaan yökerhossa.
Raittiit ovat yksin kotona.
t. viinamies
kaipaan sinua,
N
Mikset kosinut aikanaan. Minut toiselle naitetaan. Sulle ei kelvannut Matiaskaan
En juo viinaa mutta naiset ei halua tälläistä miestä. Naiset haluaa viina miehen joka harrastaa baarissa ryyppäämistä. Harmi että naiset on niin tyhmiä että viinamiehet kelpaa aina.
Viinaa pitää juoda jos naisseuraa haluaa.
Viinamies joi viinaa jo nuorena ja tapasi tyttöjä kylillä.
Raitis mies oli yksin kotona ja on edelleenkin.
t. viinamies
Itse nautin joskus alkoholia, mutta kyllä baarit on saanu jäädä vähälle käynnille ihan senkin vuoksi etten jaksa humalaisia kimppuuni notkumaan. Rauhallinen koti-ilta, leffa ja ehkä drinksu tai pari riittää tälle naiselle hyvässä seurassa.
Tyrmään väärän käsityksesi.
- Sheena
Viimeistään nenänvalkaisuviikolla karu totuus toisesta tulee esiin...
Viinaa juomalla naiset tutustuu miehiin ja löytävät kumppanin. Niin suurin osa perheistä on perustettu että ensin juotu viinaa baareissa ja nainen sitten alkanut miehen kanssa perhettä perustamaan.
Teitäkään ei olisi ellei vanhempanne olisi juonut viinaa baareissa.
T viinamies
Kyllä me viikonloppualkoholistit voidaan olla ihan kelpo kumppaneita. Jos joka päivä juo niin se on toki eri juttu.
Lopetin juomisen kun kun join vähän riskirajoilla ☺️
M41