Suhde kriisissä? Miehestä aisuri ja lopulta naisen palvelija

Monet pitkät suhteet ovat kylmettyneet ja kaikki keskustelut ja jutut on jo käyty läpi. Useimmissa suhteissa kuitenkin jatketaan, vaikka toivoa ei olisi. Yksi mitä useat eivät ole kokeilleet on se, että mies hyväksyy uuden roolinsa aisurina eli cuckoldina. Suhteessa nainen saisi vapaasti harrastaa seksiä muiden kanssa, mutta mies ei saisi. Mies voisi välillä naisen luvalla saada vielä omaa vaimoaa, mutta se olisi täysin vaimo päätettävissä. Mies pitää myös laittaa naisen valvomaan siveysvyöhön, jotta mies ei voi esimerkiksi runkata salaa. Tällä tavalla miehen kiinnostus naistansa kohtaan kummasti palaa, ja mikäli edetään oikein, lopputuloksena kylmä suhde muuttuu kuumaksi. Nainen saa haluamaansa seksiä muiden kanssa, ja mies taas on kuumana omaan naiseensa, vaikka ei saakaan aina kun haluaa.

Tässä ratkaisussa suhteen valta-asetelma laitetaan aivan uuteen uskoon, eli mies muuttuu alisteiseksi naiselle. Alussa tämä tuottaa suuria vaikeuksia useimmille miehille - lähinnä oman ylpeyden, pelkojen ja epävarmuuden vuoksi, mutta kun alun kynnys on ylitetty, olen vakuuttunut, että myös mies saa aivan uutta virtaa omaan elämäänsä.

Tätä asetelmaa voi virittää lisää: miehelle annetaan päivittäisiä tehtäviä, kuten siivous, roskat jne. Näiden laiminlyönti johtaa fyysisiin rangaistuksiin kuten piiskaan. On melko selvää, että useille miehille sopii tämänkaltainen naisen sanelema orjuus paremmin kuin oman elämän ja arjen mitättömyys. Naisen palveleminen ja palvominen tuovan elämään uutta merkitystä. Päämääränä olisi täydellinen henkinen ja fyysinen alistuminen naisen valta-asemaan. Se on myös turvallinen asema, koska miehen ei tarvitse enää kantaa harteillaan miehisyyden oletettua raskasta taakkaa.

Jos kylmissä suhteissa ymmärrettäisiin se voimavara, mikä tämänkaltaisella uudelleenjärjestelyllä on, moni asia elämässä olisi muutenkin paremmin. Toivottavasti useissa suhteissa nostetaan tämän vaihtoehto pöydälle. Voin lämpimästi suositella sitä.

8

2016

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No nyt osuit asian ytimeen💩

    • Anonyymi

      Jaa, huoh näitä taas..

      • Anonyymi

        Ihan samaa mietin. En jaksanut edes lukea loppuun saakka.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ihan samaa mietin. En jaksanut edes lukea loppuun saakka.

        Mutta jaksoit kuitenkin kommentoida. Hienoa, että postaus aiheutti reaktion, koska silloin tietää osuneensa.


      • Anonyymi
        alphonsedes kirjoitti:

        Mutta jaksoit kuitenkin kommentoida. Hienoa, että postaus aiheutti reaktion, koska silloin tietää osuneensa.

        Tietysti jaksoin. Oli niin kuivakkaa paskaa, että pohdin miten mahdoit saada sen väännettyä ulos.


    • Anonyymi

      Eipä ihme että suolisivujen sinkkupalstalla aloituksia väännät. Pää kun on pahvia ja vain oma napa jota mitenkään ymmärtää . Narskut ja psykopastit. Molempiin olen tutustunut mutta psykon kans oli sentään hauskempaa. 💩

      • Pystytkö mitenkään vähän avata kommenttiasi? Näit sen eteen sen verran vaivaa, että olisi myös mukava ymmärtää sitä.


      • Anonyymi

        Kummastakaan ei tosipaikan tullen ole miehiksi.pelkkiä ämmiä molemmat😃


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      50
      5157
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      67
      2935
    3. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      283
      1448
    4. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      72
      1143
    5. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1114
    6. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1085
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      76
      1069
    8. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      129
      1062
    9. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      170
      1038
    10. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      924
    Aihe