Sellainen sisäänrakennettu puolustumismekanismi, joka tietäen tai useimmin tahtomattaan haluaa taistella irti sellaisesta ihmisestä joka olisi sinulle hyvä ja sopiva?
En ole sen kaiken hyvä arvoinen ja luulen sisimmissään sen olevan taas pilaa kustannuksellani. Tiedän etten ole "valmis" toimivaan suhteeseen ennekuin saan tämän kytkettyä pois. Miten?
En ole sen kaiken hyvä arvoinen ja luulen sisimmissään sen olevan taas pilaa kustannuksellani. Tiedän etten ole "valmis" toimivaan suhteeseen ennekuin saan tämän kytkettyä pois. Miten?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Luultavasti sinua ei ole vaan ole tarkoitettu parisuhteiluun, alitajuntasi tietää paremmin ja pistää hanttiin. Luovu suosiolla, pääset helpommalla. Tai sitten voit mennä lihottamaan terapeutin lompakkoa käsittelemällä siellä läheisyydenpelkoasi, rakkausfobiaasi ja sitoutumiskammoasi. Tuo kaivo on pohjaton.
Säästit minulta tuhansia, näin sen täytyy olla.
Sinulla on huono itsetunto, siltä vaikuttaa tämä. Jos löydät hyvän ja sopivan ihmisen niin älä nyt heti luovuta. Kannattaa katsoa mitä suhteesta tulee ja edetä rauhallisesti.
Ei kukaan tee pilaa kustannuksellasi, jos on aikuinen ja terve ihminen. Sellaisia kyllä on maailmassa. Sinun pitää vain löytää yksi oikea, joka on sinua varten.
Olet hieno mies ja todella toivon, että pääset eteenpäin elämässä👍. Meidän juttumme on ohi, vai alkoiko se oikeastaan koskaan. Minä olen onnellinen nyt ja vaikka minulla on ongelmia, minulla on hyvä tilanne. Niin paljon toivon sinulle onnea elämään!!!!
En aio kirjoitella enää mutta tähän mieleni teki vastata. Ymmärrän, että sinulla on omat ystävät, jotka auttavat. Tiedän tuoneen sinulle paljon ongelmia mutta toivoisin, että pääset niistä yli. Emme yhtään tunne toisiamme. Toivon , että tulevat vuodet korjaavat minun aiheuttamani ongelmat. Se olisi minulle helpotus. Mitään auttamista ym. En kanssasi koskaan enää tee.
Anteeksi. Menen vaan pois.
Puijon torniin