Kamux Kuopio on sitä mieltä, että 12 000€ Avensiksen vaihdelaatikko vika on korjattavissa öljyn vaihdolla, no yllättäen ei tepsinyt. Ennen kauppaa kirjattiin kauppa sopimukseen, että auto tohtorin löytämät viat korjataan Kamuxin laskuun. Asiasta väännetään edelleen. Kaupan purku ei sitten Kamuxilla ole mahdollista.
Kokemuksia Kamuxista
Anonyymi
24125
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Näitä tapauksia on Suomi pullollaan. Et käynyt lukemassa netistä kokemuksia ennen kaupantekoa? T.Kerran myös petetty.
Rasittavaa luettavaa!
Kannattaisi ensin opetella kirjoitustaitoa, ennen kuin kirjoittaa tänne.
Nämä asiat opetetaan kyllä jokaiselle koulussa, mikäli itse viitsii kuunnella.
Noilla taidoilla ei ainakaan pääse ns. "mansettihommiin"!
No joo sentakia mulla onkin ollut sihteerit hoitamssa hommat.Ja ollut parissa suuryhtiössä johtohommissa.Ruotsilla muuten on Kalle se kunkku myöskin niin ja näin kirjoittamisen kanssa.Homma hoituu jos käytän aikaa Suomenkielen kirjoittamiseen.Eikä se ole edes kotikieleni .Vasta 3 sijalla.Mutta opetellaan
PS.En ole päivääkään käynnyt Suomalaista koulua.OLen opetellut kaiken itse.Mitenkä tämä nyt on kirjoitettu.Kelpaako?????
NO lää sit lue jos on sulle toi niin rasittavaa.
monet kato skrivaa miten haluu.
ET jokainen kato omalla stailillaan
Vai mitä
Nääs ku toiset heittää tekstiä huolimattomasti toiset ei.Tairat olla ihan sellane ku ei KOSKAAN kirjoita yhtään vääri.Ootsä si kova kundi.Perskarvatki ojenukses ja paska tulloo valmiiks paketis..Mu ei tartte nääs 230ha methää ja 98 ha peltoo.14 vuorkamökkiin.Enkä mansettei tarvi.
Silti toi Kamux o paska firma.Ainaki ku nä lukee huviksee
Mitäpä jos oon dystolexian omaava ja yli 2M€ vuos ansiot -verot...
Vituttaakos Kamuxin jutut niin pajon et Kamuxin puolestamuuta löydä puolustaaksesi niitä nääs
Vieläkin viisi virhettä!
En muuten kuitenkaan kiusaa huvikseni.
Hyvää sanallista viestintää pidetään henkilön "käyntikorttina", mikäli
haluaa päästä sisätöihin.
Lapiohommiin tämä tietenkin riittää.
Kaivinkone on sitä varten miulla.
En menyt vaikka aioin ensiksi.Sillä luin nämä Kamux/Suomi24 sivut ensiksi
Mulla mun kiikku zekkas nää Kamuxin sivut ja sano sit et ei niinku sinne.Zekkasin itteki ja riitti nää täs
Autoissa on paljolti paskaa tekniikkaa, joka on 🐷 hintaista korjattavaa ja yleensä sangen mahdotonta?😥😥
Kävin näin lähdin enkä palaa
Frendi zekkas yht bilgaa tos ja sano et hinta laatu ei oikein mee himaan.Mis kondikses ja km määrä ja laatu(maali,sisustaym)ovat kato teipattu hinnat liian ylös.
Eli ei suosittele.Kundit jotka siellä on budjussa on OK .Kohteliata ym.Mut bilkoist ne ei oikein niinku hengaa mukana.Ainakaa bemareist ,,Frendi bemari mekaanikko....
Kamuxilla ei ole huoltoa, lapsimyyjät toteuttavat lestapäälliköiden tahtoa, ihan paska firma.
Jees on niillä hyviäki kundei siellä Alexi Hyvinkäällä on ainaki yks
Kamux on lestafirma, rahat pois köyhiltä, aamulla käsi raamatulle ja päivällä samaa valhetta
Ja Jumalan nimeen
Myös siksi en mene kun siellä työntekijöillä ei juuri ole mitään asiallista työn teon suojaa tai lakia, ammattiliitoista kuultukaan joten lomakorvaukset tai matkakorvaukset tai päivärahat voi pomot unohtaa maksaa iäksi.
Ja AAMEN
ON mulla meni niin.Lue lisää näitä Kamuxin juttuja ja missä mainitaan Herra Pihlajasta hänen valehtelustaan.LUE munaton(???) jätkä.Ei myönnä
Onneksi ei näköjään ,kun lukee näitä juttuja Kamuxista.Eikä tule
Kun sinne eimyö ee oo roplemata