Ns harrastukseen johon mies pyytäisi mukaan aina eli autolla veneellä jopa polkupyörällä menesitte ns kalaan eli ryyppäämään ja hässimään ja kalastus ns muodon vuoksi eli olisit miehen tai miehesi kalastus and harrastus kaveri eli te kaksi teette kaikkea yhdessä
Nainen lähtisitkö mukaan
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Nainen hässii ennemmin kun kalastaa.
Yksinkertainen vastaus, en lähtisi aina mukaan. Se on sen miehen harrastus. Vattuako mua siellä kaivataan?
P.s. Ryypätköön ihan vaan keskenään. Kottin vasta kun on selvinpäin ja myös krapulaton.
Mut mies haluaisi sinut mukaan olet hänen ainoa kaveri jota hän rakastaa ja haluaa sinut mukaan kaikkialle
Aika ripustautuva mies siis kyseessä. Ei jatkoon moinen tyyppi.
Eli kalastus olisi vain muodon vuoksi peittämässä alkoholismia, mikä olisi se todellinen harrastus.
No joskus silloin tällöin kalaan lähtisitte siis ei aina mut sinä olisit se paras kaveri
Minun mies kalastaa ja hyvä niin mutta joskus juo olutta ei se haittaa koska on mukaja ja rauhallinen. Usein lähtee kalaan 06.00 että ei siinä ännissä voi edes olla kun keväästä syksyyn 180 päivää kalastaa. Pakastimessa on 15 kg ahven fileitä joten ei tarvii kaupasta ostaa.
Onko tuo sitä kätsh ö fis kalastusta?
Joo, no helpompi kai se noin on, ettei tartte ottaa ketään ylimäärästä omiin nurkkiin pyörimään ja näkemiset vaan tuon harrastuksen yhteydessä.
Samaa mieltä 👍
En lähtisi alkkiksen kanssa dogaamaan yhtään mihinkään.