Olen jonkin aikaa "seurustellut" henkilön kanssa, jonka elämä on ihme säätöä.
Terveyden, ex:ien (puoliso / kumppanit), lasten, työn, mielestäni koko elämä on ihme säätöä.
Hänen sanomisiinsa en pysty uskomaan. Ainut luotto häneen tulee itse näkemästäni ja kuulemista asioista.
Tämä henkilö on ensimmäinen tapaamani, jonka elämä on "kunnossa" , mutta ei sitten kuitenkaan ole.
Onko muita, jotka kokeneet vastaava?
-Kuuran kukka
Ihme säätöä
Anonyymi
1
153
Vastaukset
- Anonyymi
Kuulosta ihan exältäni. Aikani yritin pysyä säädössä mukana, ja sittemmin olen sivusta seurannut kuvion toistumista aina uudestaan uudessa suhteessa. Omat välit exään on nykyään ystävälliset, mutta kaikki säätö ja ylimääräinen tekemisissä oleminen niin tiukasti rajattu ulos omasta elämästäni kuin mahdollista (yhteinen lapsi).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2417417Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393851Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172168- 381428
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261427- 331362
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3391186Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.141992Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23928Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7907