Mopedipojut miten suu nyt pannaan?

Kävi käry tänään. Poliisi tuli ja ratsasi mopot. Seuraavaksi käräytetää traktorit, jos vaikka olisi verotonta tankissa.
181035
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Lapsia ei saa kiusata. Mopotytöissä ja mopopojissa on Suomen tulevaisuus.

Äänestä

Seuraamuksia tuli. Mitä isä ja äiti mahtaa sanoa, kun valtio kirjaa laskun Viri - moposta, keulikaa vaan isi maksaa. Traktorit, mopoautot ja mopot on nyt seurannassa.
Traktoreita pyörii kylillä, onko polttoainemaksu suoritettu?
Kaikki kärähtää syksyn aikana.

Äänestä

Aamulla mentiin taas traktorilla kouluun.

Äänestä

Supo tekee iskun teille ens yönä. Tietojen mukaan kaiket illat teillä seurataan mopopoikia ja traktoreita viinapullo kädessä.
Jos isku ei onnistu, puolustusvoimain valmiusjoukko miehittää asuinalueenne ja eristää ulosmenotiet.
Ilmassa saattaa liikkua helikoptereita ja panssaroituja ajoneuvoja. Häiriöta pahoitellaan.

Äänestä

Siitä vain. Mopopoikain ajokortit siirtyivät harmaan tulevaisuuteen ja sakkoja tuli. Mahtaa isiä ketuttaa.
Salama voi lyödä uudestaan, samaan paikkaan.
Hyvä juttu että homma puhallettiin poikki.

Äänestä
  • omaaloitteiset pojat osaavat jo tehdä kiljua, se on edullisempaa kuin keskikalja.

    Äänestä

Viikonloppu tulossa ja mopo ilman kilpiä, ottaako pattiin?
Hevosmiesten tietotoimiston huhu tietää kertoa, että voi tulla toinenkin aalto.

Äänestä

Pikkuinen moppeli, rannalla hyppeli.

Äänestä

Aloituksen tekivät melko sairas, hakeudu hoitoon!

Äänestä

Vihdoinkin.

Äänestä

Kyllä täytyy sanoa että on noilla valittajilla varmasti omassa elämässä jotain pahasti pielessä. Mopot kuuluu nuorille ja mukavaa aikaa oli kun näin vanhempana muistelee.

Äänestä
  • Kun naapurin Jussi ajoimopedilla sinä villarilla perässä🤣🤣hah haa

    Äänestä

Hahaaa, vedin derbillä niin kovaa ei saanu paskalakit edes kiinni... hahahaha 🤣

Äänestä

Taitaa olla kakki housussa, kun kilvet on viety ja mopo on seis

Äänestä

Tänään laitoin viriputken kotariini, päheet äänet! Suditan kurat valittajien naamalle.. 😁

Äänestä

Laita toki, jos lompsa kestää.

Äänestä

Taisi tulla piikki tulppaan. Hahaha.. Haa

Äänestä

Voiko mopetin tankkiin laittaa sokeria?,Kalle sanoo ,tehoa tulee lisään jostankkiin laittaa kilon sokeria

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kävi käry tänään. Poliisi tuli ja ratsasi mopot. Seuraavaksi käräytetää traktorit, jos vaikka olisi verotonta tankissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu