Lankomiehellä on todella ikävä tapa alkaa päsmäröidä, kun olemme porukalla kokoontuneet. Hän selvästikin haluaa ottaa tilanteen haltuun ja käskeä muita, oli kyse sitten yhteisen ruoan laitosta tai vaikka siivoamisesta. Hän ei itse mielellään osallistuisi tekemiseen, vaan seuraisi sivusta ja ohjailisi tilannetta. Ollaan otettu asia puheeksi hänen kanssaan, mutta siitä on seurannut vaan äänenkorotusta ja turhaa räkytystä. Kukaan meistä ei ole niin kädetön, etteikö selvittäisi ilman hänen ohjaustaan. Mites tuollaiselle saisi tehtyä stopin?
Inhottava lanko
Anonyymi
2
125
Vastaukset
- Anonyymi
Sano että "elä päsmäröi vaan tartu itse hommiin! Tehdään tää yhdessä!"
Helppo ratkaisu! - Anonyymi
Vedä turpaan vaan kunnolla niin oppii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait233113Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68720Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3703Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32581Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha35567Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3560Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es19510Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3509- 40501
- 36495