Vappu tulee

Jokos SAK:ssa on kaivettu vapun varalta Leninin ja Leonid Brezhnevin kuvat esille?
4278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

....duunarien juhla. Että kaikki korkeammin koulutetut jne. vetäkää v***u päähän ja pysykää pois juhlakansan jaloista.

Äänestä
  • kaupan osa-aika työläisenä kysyn kohteliaammin, mihin minun on korkeakoulutettuna kaupan osa-aika kassana mentävä ja kaiken lisäksi minulla on työväenpuolueen jäsenkirja? Enkä tupsulakkiani mielellään vaihtaisi v***uun.

    Tuli mieleeni erään kaupan kassaneidin tokaisu, kun häneltä kysyttiin, mihin hän Vappuna menee?
    Menen katsomaan torille, kun TYÖLÄISET marssii.

    HYVÄÄ VAPPUA KAIKILLE: AKAVALAINEN TYÖLÄINEN

    Äänestä

Jep! keltaiset lakit pois katukuvaa rumentamasta!

Äänestä

Kaikki rekvisiitta löytyy vapuksi.Meinaan heitellä myös seteleitä limusiinini ikkunasta kepulaisille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Casimir2 kirjoitti:

Jokos SAK:ssa on kaivettu vapun varalta Leninin ja Leonid Brezhnevin kuvat esille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu