Sähkö-autojen lisääntymisen sivuvaikutukset

Sähköherkkyys lisääntyy?
Syöpäsairaudet lisääntyy tai aikaistuvat?
Pahoin vointia?
Huimausta äkkiliikeiden aikana?
Ajatko voimakkaiden sähköpurkauksien päällä?
Kodin voimakkaat auton latauslaitteet?
Mikä on lapsen tulevaiisuus, joka matkustaa paljon sähkö-autossa? Elää sähköytetyssä talossa, käyttä sähköleluja sisällä ja ulkona.
Mikä on liikaa sähkö määrää?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olet taas luetellut kaikki harhaiset kuvitelmasi

Äänestä
  • Muistat miten diesel-autojen puhtaudesta media kirjoitteli noin 2008-2009, tuolloin vakuuteltiin diesel-autojen puhtaudesta ja vähäpäästöimmistä autoista. Sitten meniki noin 8-10vuotta aikaa eteen päin ja todettiin liikenteen päästöjen olevat edelleen korkeammat kuin niiden pitäisi olla. Kun asiaa viimeinki alettiin tutkia diesel "uusien" autojen todellinen kulutus oli korkeampi kuin autoteollisuus ilmoitti. Moniin diesel-autoihin tuli tehokkuuta lisää, jolloin niillä myös kiihdyteltiin herkemmin. Tarkkaa analyysiä ei minun taidoilla asiasta ole, asiasta kuitenki ajankohtaisissa ohjelmissa joskus kullut?

    Sähkö-auton haitat ehkä näkyvät vasta 8-12vuoden kuluttua, tuolloinki varmasti teollisuus ja heidän lopparit syyttelevät toisten yritysten tuotteita (puhelimia, voimalinja verkoston läheisyydessä asumista, kodin sähkötekniikkaa)? Sitten ehkä jossain paljon aikaa kauempana, tutkittua tietoa todellisista haitoista tiedetään enemmän? Tällä hetkellä niitä ei ilmeisedti edes tutkita, jotta ilmastotavoitteen voidaan toteuttaa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Muistat miten diesel-autojen puhtaudesta media kirjoitteli noin 2008-2009, tuolloin vakuuteltiin diesel-autojen puhtaudesta ja vähäpäästöimmistä autoista. Sitten meniki noin 8-10vuotta aikaa eteen päin ja todettiin liikenteen päästöjen olevat edelleen korkeammat kuin niiden pitäisi olla. Kun asiaa viimeinki alettiin tutkia diesel "uusien" autojen todellinen kulutus oli korkeampi kuin autoteollisuus ilmoitti. Moniin diesel-autoihin tuli tehokkuuta lisää, jolloin niillä myös kiihdyteltiin herkemmin. Tarkkaa analyysiä ei minun taidoilla asiasta ole, asiasta kuitenki ajankohtaisissa ohjelmissa joskus kullut?

    Sähkö-auton haitat ehkä näkyvät vasta 8-12vuoden kuluttua, tuolloinki varmasti teollisuus ja heidän lopparit syyttelevät toisten yritysten tuotteita (puhelimia, voimalinja verkoston läheisyydessä asumista, kodin sähkötekniikkaa)? Sitten ehkä jossain paljon aikaa kauempana, tutkittua tietoa todellisista haitoista tiedetään enemmän? Tällä hetkellä niitä ei ilmeisedti edes tutkita, jotta ilmastotavoitteen voidaan toteuttaa?

    Olikos se joskus 20 vuotta sitten kun takakontissa olevan akun kaapeli piti siirtää auton alle sähkö/magneettikentän pienentämiseksi? Taisi olla takaisin kutsu Volvolla, jossen väärin muista?

    Mitenköhän nykyiset sähkö/magneettikentät auton sisällä? Veikkaan, että kännykät, bluetootit ja tehoelektroniikat tekee 100 ... 1000 kertaiset kentät tohon vanhaan Volvoon verrattuna..

    Äänestä

Sähköyliherkkyydet ovat puhdasta soopaa. Niille ei ole mitään tieteellistä tai muutakaan näyttöä. Diesel-autoihin tehty vertaus ei osu mitenkään sähköön. Ottakaas nyt selvää näiltä "sähköherkiltä", jotka ovat menneet maalle, korpeen sähköä pakoon ja alkaneet alkeellisen elämän. Eipä ole yhtään tarinaa onnistumisesta. Ilmeisesti harhaiset kuvitelmat jatkuneet, kun ovat kantaneet vetää sisään ja paskaa ulos pirtistä.
Jokaisessa ihmisessä on sähköä. Sydän lyö sähköisesti! Jos ei olisi sähköä, ei olisi elämää. Sähköherkkyys on henkilön mielenterveysongelma, ei mikään muu!

Äänestä

Täyttä soopaa tuo aloittajan lista. Missä on muuten niiden korpeen vetäytyneiden "yliherkkien" kokemukset askeettetissa oloissa asumisesta ja sähkön karttamisesta? Olisi kiva kuulla miten korvessa limpun paisto on onnistunut, ja kuinka vointi on kohentunut, kun sähkö ei piinaa! Joaksien sydän käy muuten sähköllä! Joten karkuun et pääse.

Äänestä
  • Et ilmeisesti usko koronavirusrokotteisiinka, teitil tiede on sooo-psaa? Lisää vain sähköö "hanuri" alle, sähköä korviin, ja lennellään sähkökaapissa kun niitä sähköllä kulkevia matkustajalentokoneita tuleen liikenteeseen. Se mitä nyt ei tutkita myöhemmin i-ihimetellään "kuin nyt näin kävikään, miksi kukaan ei tutkinut?"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sähköherkkyys lisääntyy?
Syöpäsairaudet lisääntyy tai aikaistuvat?
Pahoin vointia?
Huimausta äkkiliikeiden aikana?
Ajatko voimakkaiden sähköpurkauksien päällä?
Kodin voimakkaat auton latauslaitteet?
Mikä on lapsen tulevaiisuus, joka matkustaa paljon sähkö-autossa? Elää sähköytetyssä talossa, käyttä sähköleluja sisällä ja ulkona.
Mikä on liikaa sähkö määrää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu