avioehto vasta 10+ vuoden jälkeen

Anonyymi

oletteko tehneet? yhteisymmärryksessä vai mitä?

4

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En ole tehnyt ja harkitsisin kyllä hyvin pitkään tuossa kohtaa mitä allekirjoittaisin. Jos toinen alkaa yhtäkkiä avioehtoa vaatia niin siihen vaatimukseen on joku syy.

    • Anonyymi

      Maailmojen kaa ei kannata ryhtyä avioon. Voi tulla maailmojen sota ja varmaan tuleekin.

    • Anonyymi

      Tein ex-vaimon kanssa. Ei ollut mitään tappelua. Eropaperit lähti sisään 6kk avioehdon jälkeen. Sekin oli jo kyllä tiedossa.

    • Anonyymi

      Joo tehtiin avioehto 18-avioliittovuoden jälkeen ja hemmetin hyvä.. Ja vielä sellainen että molemmilla ei ole mitään oikeutta toisen omaisuuteen eron sattuessa. Ne mitä omistaa tai hankkii omiin nimiinsä, on aina omaa.Oli enemmän mun aloite koska minusta se olisi pitänyt tehdä heti ja asia oli vaivannut. Ei vaimollakaan ollut minkäänlaista vastarintaa asiassa. Myöhään tehty avioehto toi myös suojaa mahdollisille tuleville perinnöille joita vaimolla on. Itseäni ei tuo haittaa koska mulla on jo kaikkea riittävästi ja saan pitää omani. Niin ja vaikeeta on ja on ollut mutta avioehtokin ollut voimassa nyt 6 vuotta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      29
      4967
    2. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      151
      4760
    3. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      213
      4758
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      118
      4571
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      3670
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2364
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2138
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      66
      1657
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      24
      1554
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      190
      1255
    Aihe