Olis ihana löytää uskollinen mies

Anonyymi

Onko se vain myytti? Uskollisuus. Aito ja rakastava ihmissuhde. Aikuinen yhteiselo.

Mutta unohdetaanpa hupsuttelut. Sitä ei ole eikä tule. Varsinkaan 50 v tavikselle. Juna meni jo. Hyvää yötä.

10

935

Äänestä

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei se uskollinen mies ole myytti. Eikä kyllä rakastava ihmisuhde ja aikuinen yhteiselokaan.

      Junia tulee aina uusia. Hyvää yötä :)

    • Anonyymi

      Kyllä niitä uskollisia miehiä löytyy. Mistä vaan löytyisi uskollinen nainen? Kaksi naista ollut minulla liikaa alkoholin perään. Ja itse kun en ,käytä alkoholia,niin ongelmia on tullut,kun ei jaksa istua ravintoloissa iltojaan. sieltä kautta on helppo humalaisen naisen lähteä,toisten mukaan. On seki tullut koettua elämässä, kun ero tuli toisten juoksujen takia. Eli kyllä niitä löytyy sinullekkin semmoinen mies mikä on uskollinen.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä, naiset osaa olla vähemmän luotettavia, kokemusta on.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa mieltä, naiset osaa olla vähemmän luotettavia, kokemusta on.

        Onko sulla sitten kokemusta myös miehistä? Vai mistä "tiedät" juuri naisten epäluotettavuuden?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko sulla sitten kokemusta myös miehistä? Vai mistä "tiedät" juuri naisten epäluotettavuuden?

        Miehenä voin vain seisoa omien sanojensa takana. Uskollinen olisin, jos sen oikean kohtaisin, mut mahdotonta on kai turha haaveillakaan? Pettymykset opettaa paljon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miehenä voin vain seisoa omien sanojensa takana. Uskollinen olisin, jos sen oikean kohtaisin, mut mahdotonta on kai turha haaveillakaan? Pettymykset opettaa paljon.

        Mutta et sinä ole kaikki miehet. Tuolla samalla perusteella voisin itse yleistää miehet petollisemmaksi sukupuoleksi. Mä kuitenkin olen oppinut, että kyse on yksilöistä, ei sukupuolesta.


    • Anonyymi

      Uskollinen ja luotettava mies on myytti. Suomalaisen miehen perustyyppi on nykyään epäluotettava tuuliviiri.

    • Enemmistöllä on ollut kiinteän liiton ohella myös sivusuhde, sekä naisilla että miehillä. Liittojen vähemmistössä, jossa kummallakaan ei ole ollut, tulee vielä eteen, että ne ovat usein muuten riitaisia.

      Hyvä liitto on mahdollinen, mutta todella harvinainen.

    • Anonyymi

      Uskollinen mies on pelkkä myytti. Siksi olenko päättänyt unohtaa miehet kokonaan. Elämä ilman miehiä on paljon helpompaa.

    • Anonyymi

      Uskollisia miehiä kyllä löytyy. Jos tuo on ainoa kriteeri niin ei ole edes kauhean vaikea löytää. Vaan jos haluaa muutenkin hyvän miehen niin se onkin sitten vaikeempaa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2185
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      780
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      696
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      686
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      60
      570
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe