Mikähän siinä on, etteivät valkoiset euripidit eurooppalaiset asustele koskaan etnisten maissa siltojen alla tai pyri pakolaisiksi esim. Haitiin, Kongoon, Jakutiaan, Kolumbiaan, tms. Suunta on a-i-n-a toisinpäin.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008271599.html
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008271599.html
Vastaukset 8
Vanhimmat
Se on se valkoisten heteromiesten luoma hyvinvointi joka vetää niitä. Muun väriset ja sukupuoliset eivät ole pystyneet luomaan muuta kuin kurjuutta.
Ja me valkoiset heteronaiset haluamme heitä, te ootte rasisteja...
"Ja me valkoiset heteronaiset haluamme heitä, te ootte rasisteja..."
Et ole valkoinen heteronainen, tiedätkö itsekään genreäsi? Olet viher-suvakkipelle.
Bidenin amerikassa telttakaupungit leviää, kun köyhät pannaan kyykkyyn.
Ihmisiä on liikaa kehitysmaissa, ja lisää tekevät täysin vastuuttomasti.
Miksi heitä säälitään?
Haitista nyt kuitenkin kannattaisi muistaa, että maata on runnellut kaksikin voimakasta maanjäristystä, jotka tappoivat satoja tuhansia ihmisiä ja jättivät yli miljoona ihmistä kodittomiksi, koska heidän asuntonsa tuhoutuivat täysin.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Haitin_maanjäristys_2010
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008199802.html
Joten on vähintäänkin kohtuutonta syyllistää haitilaisia sellaisesta tilanteesta, jota eivät ole itse aiheuttaneet ja jolle eivät ole voineet yhtään mitään.
Kuikahan paljon "Papa Doc" tapatti?