Maailmassa oli 20.9 uusia tartuntoja 409245/ vrk ja 21.9 niitä oli jo 470099/ vrk
Maailmassa oli 20.9 uusia kuolemia 5887 / vrk ja 21.9 niitä oli jo 8223/vrk
Euroopassa oli 20.9 uusia tartuntoja 104017 /vrk 21.9 niitä oli jo 118737 / vrk
Euroopassa oli 20.9 uusia kuolemia 1560/vrk 21.9 niitä oli jo 2027 / vrk
Pohjois Amerikassa 20.9 tartuntoja 114684 /vrk 21.9 niitä oli jo 146620 /vrk
Pohjois Amerikassa 20.9 kuolemia 1248/vrk 21.9 niitä oli jo 2486 /vrk
Aasiassa uusia tartuntoja 20.9 162981/vrk 21.9 niitä oli jo 170893/vrk
Aasiassa 20.6 kuolemia 2303/ vrk 21.9 niitä oli jo 2626 / vrk
Sama kehitys kaikissa muissakin maissa joiden tilastot näkyy Worldmeters.fi sivulla.
Maailmassa oli 20.9 uusia kuolemia 5887 / vrk ja 21.9 niitä oli jo 8223/vrk
Euroopassa oli 20.9 uusia tartuntoja 104017 /vrk 21.9 niitä oli jo 118737 / vrk
Euroopassa oli 20.9 uusia kuolemia 1560/vrk 21.9 niitä oli jo 2027 / vrk
Pohjois Amerikassa 20.9 tartuntoja 114684 /vrk 21.9 niitä oli jo 146620 /vrk
Pohjois Amerikassa 20.9 kuolemia 1248/vrk 21.9 niitä oli jo 2486 /vrk
Aasiassa uusia tartuntoja 20.9 162981/vrk 21.9 niitä oli jo 170893/vrk
Aasiassa 20.6 kuolemia 2303/ vrk 21.9 niitä oli jo 2626 / vrk
Sama kehitys kaikissa muissakin maissa joiden tilastot näkyy Worldmeters.fi sivulla.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tuossa faktat josta voit tarkistaa pitääkö paikkaansa. Kuolemat ja tartunnat ovat laskeneet kaikkialla tehokkaasti rokotetuista maissa.
https://www.worldometers.info/coronavirus/
😁😁😀☺️😇😁😄
Mutta missä ovat ne maat joissa salaliittoteorikon mukaan rokote tappaa?
😜☺️😎🤓
Esimerkiksi nämä maat ovat onnistuneet tiputtamaan sairaanhoitoa tarvitsevien lukumäärän huomattavasti rokotusten aloittamisen jälkeen. Tehohoitoa tarvitsee enään vain murto-osa rokotetuista. Suurimmassa osassa maita ovat myös päivittäiset tartunnat tippuneet vain pieneen osaan siitä mitä oli ennen rokotteita.
🤣🤣😄😉🤗🤗😆
USA, Intia, Chile, Ruotsi, Italia, Ranska, Espanja, Estonia, Puola, Unkari, China, Kanada, Uruguai, Qatar, Singapore, Chile, Tanska, Portugal, Bahrain, Kanada, Espanja, Belgia, Irlanti, Englanti, Mongolia, Hollanti, Ranska, Norja, Thailand, Peru, Romania, Albania, Bolivia, Tunisia, Bulgaria, Moldova, Liettua, Latvia, Viro, Kreikka, Turkki, Tsekki, Saudi Arabia, Japan, Ecuador, Argentina, Brazil, Marocco, Slovakia, Costa Rica, Kolumbia, Mexico, Saksa, Suomi, Slovenia, Kroatia...jne
😀😀
Tuossa faktat josta voit tarkistaa pitääkö paikkaansa maista ja niiden rokotusten onnistumisista.
https://www.worldometers.info/coronavirus/
😁😁😀☺️😇😁😄
Mutta missä ovat ne maat joissa salaliittoteorikon mukaan rokote tappaa?
😜☺️😎🤓
Suomessa meille uskotellaan tilanteen olevan helpottumassa ja loppumassa.
Tämä+on+pelkkä+talous/elinkeinoelämälähtöinen+vedätys,+jotta+bisnekset+saadaan+auki.+Sen+takia+valehdellaan+myös+ettei+tuplarokotettuja+sairastu+tai+kuole+juurikaan,+vaikka+edelleen+kuolleiden+keski-ikä+on+82-vuotta,+ja+sen+ikäiset+ovat+järjestäin+rokotettuja+koronaa+vastaan.+Myöskään+Suomen+media+ei+kerro+juurikaan+Iltasanomien+muutamaa+uutista+lukuunottamatta+että+Yhdysvaloissa+tautivirasto+CDC+on+kertonut+että+noin+74%+deltavirukseen+sairastuneista+on+täyden+rokoteannoksen+saaneita,+heillä+on+samoja+oireita+kuin+muillakin+ja+heitä+joutuu+myös+sairaalaan+suunnilleen+samassa+suhteessa.+Kaiken+lisäksi+Britannian+ja+Israelin+hallinnon+data+kertoo+että+vakavasti+sairastuneista+ja+koronaan+kuolleista+yli+60%+on+täyden+rokoteannoksen+saaneita.+Ja+muka+rokottamattomien+pandemia+:(
Rahamaailman ehdoilla mennään.
Koronaartunnat ja -kuolemat ovat tippuneet kaikissa maissa missä rokotukset ovat edistyneet.
Mihin ne on tippuneet piiloonko ?
Mitä+sä+valehtelet?+Israelissa+tartunnat+ovat+olleet+nyt+kesällä+korkeammalla+kuin+koko+pandemian+aikana+ja+myös+kuolemia+on+viime+kesän+vastaavaan+aikaan+tuplasti.+Covid-19+on+kausivaihteleva+hengitystieinfektio+jonka+kausi+on+pahimmillaan+loka-maaliskuussa+ja+helpommillaan+kesä-elokuussa.+Jos+tilanne+on+tämä+kesällä+niin+mikä+se+on+varsinaisella+hengitystieinfektiokaudella?+Tartunnat+ja+erityisesti+sairaalahoitotarve+ja+koronakuolemat+laskivat+kevään+edetessä+kausivaihtelun+takia+maaliskuun+korkeista+luvuista.+Mutta+koska+10x+influenssaa+vaarallisemman+yleisvaarallisen+tartuntataudin+annettiin+rokotusten+luomalla+valheellisella+turvallisuudentunteella+levitä+rajoituksia+purkaen,+jopa+kesällä+tartunnat+nousivat+ennätyksiin+joka+alkoi+näkyä+myös+vakavien+tapauksien+ja+kuolemien+nousuna.+Siksi+on+huolestuttavaa+mitä+tapahtuu+syksyllä+kun+varsinainen+infektiokausi+alka,
Israelissa+tartunnoista,+vakavista+sairastumisista+ja+koronakuolemista+noin+60%+on+tuplarokotetuilla.
Israelissa sanotaan olleen tilastosysteemistä aiheutuva virhe ja tulkintaepäselvyys. Rokotus kannattaa! Karttajat - myy-ja Delta-varianttit löytävät teidät!
Älä valehtele. Luvut ovat kuukausikohtaisia ja ne eivät tilastovalehtele, kuten sinä.
Tärkeintä on tietää Suomen tilanne. Emme tarvi ulkomaisia sotkuja ja epäselvyyksiä!
Onko tänne palkattu "somevaikuttajia" 1 000 euron kuukausipalkalla kuten blogeihin ja podcast-puolelle?
No eihän siitä Suomen tilanteesta saa pirukaan selvää, kun joka lehdessä on erilaiset tilastot ja tartuntamäärät. Eikä ne saa muunnosvirus tilastoakaan päivitettyä sekin on ollut sama jo kolmatta viikkoa.
Tuohan kertoo siitä, että nämä piikit ovat tehokkaita ja turvallisia.
No kertokaapas miksi Suomen kohdalla tuolla Wolrdometers.fi tilastossa, ei noiden viruksesta parantuneiden määrä yhtään lisäänny ? Se on ollut useita viikkoja tuo 46000 ja edelleen sairana olevien määrä on vain lisääntynyt tänään se on 90532 eilen se oli 90066 ja toissa päivänä se oli 89206.
No mitenkä ne muualla maailmassa saa tuonkin tilaston päivittymään ?