Hallitus varautuu paholaismäärän nostamiseen?

Rahalla ei väliä, sitä löytyy niille.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tietysti, On kyseessä Suomen kansainvälinen maine,!

Äänestä

Poliisille ei riitä rahaa, 30 milj. € tarvitsisivat, mutta kappas vaan katsotaanpa vaan, kuinka kehitysmaamuslimien Suomeen roudaamiseen Afganistanista löytyy heti vaikka 130 miljoonas €!

Suomi on Hölmölandia!

Äänestä

Jos yksi ns pakoloinen maksaa 100000 ekee vuodessa , niin kannattas poliiseja 2000 palkata lisää ennemmin kuin ns lomalaisia kiikuttaa tänne !!!

Äänestä
  • Ei poliiseja kannata palkata. Syy on siinä ku poliisi ei saa kysyä papereita,
    henkilötietoja tai oleskelulupaa. Jos poliisi tekee niin, niin se saa valtavan,
    veronmaksajien rahoilla palkatun, lakimies armeijan kimppuunsa.

    Siis poliisi ei uskalla puutua mamujen tekemisiin

    Äänestä

Rahaa tulee.
Kerään lippaalla piereskellen tuulikaapissa ainakin 10 000 euroa. Viikossa.
Dysfasiaterveisin
Sotaveteraanin lapsi mielikuvitushahmo
Hattu päähän naulattuna.

Äänestä

ja samaan aikaa suomessa n 200 000 ihmistä hakee ruokaa leipäjonoista

mutta suomen poliitikoille se on tabu asia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Rahalla ei väliä, sitä löytyy niille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu