Kukaan ei ole valmis luopumaan mistään ei edes paskan puhumisesta. Kirkonrappusilla peräpukamat saanut, kuin kiekon vaihtopelaaja, sekä munasarjat tuhonnut istuskelu onkin oiva keulakuva lapsellisuuteen. Purjeveneellä Jenkkeihin kuinka tuli takaisin, uiden?. Suomessa ei tarvita eläimiä, lemmikkejä. Opaskoirat ym, mutta loput tuhoaa kaikkea. Mihin tarvitaan Suomessa hevosia, ei tarvita, harrastuksiin, ei välttämättömiä. Koirat joutaa lopettamaan kaikki, samoin kissat, loputkin ötökät. Jäähallit, luistelkoot järven jäillä. Jatkuu loputtomiin...... Pressamme esimerkiksi lentää YK, n puhumaan muutamalle kymmenelle, puhuisi vaikka kotisohvaltaan, ihan sama. Hän kuoli, heti uusi koira tilalle, jne. Kauniiksi lopuksi onko Ilmastovöyhötys perseestä valitettavasti on ja syvältä.
Ilmastopaneelia, naurettavaa, lapsellista.
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Totta, totta, lapsellista on oikea sana. Media vedättää tyhmää kansaa, käytän omaa mukia kotonakin, en pahvista, olen ilmastolainen.
Äläs nyt, moni saa palkkansa ilmastoöyhötyksestä mutta tuskin he ovat ensimmäisinä luopumassa mistään.
Suomen hallitus voi näyttää esimerkkiä ja luopua ministereiden virka-autoista. Kävely, pyöräily ja julkinen liikenne tilalle. Kansanedustajan hommakin on vain osa-aikaista, osaviikkoista pätkätyötä, joten taksisetelit pois.
Hyvä esimerkki, lapsille satuja. Ratikka kortti ja kumisaappaat ja ministeri menee.
Panssari bemari päivisin, terroriuhka. Iltaisin tissibaarissa, naiset samaa, mikä uhka, "syfilis.
Taas on matkailukin alkanut "elpyä"kun korona helpottaa ja tietysti lentäen lomakohteisiin mennään.
Valtion osaomistama Finnair myy halpoja lentolippuja maailman ääriin. Pitäisikö ministerin älähtää?
Nooh kiina lakkaa rahoittamasta kivihiili kaivantoja, niin tulee uusia ongelmia tilalle?🤭🤭
Kaikki Vihreät töihin, se olis parasta ilmastopolitiikkaa.
Riittäisi kun edes kävisivät piikillä, vihreet ja mamut.
Mihin vihreä Helsinki tarvitsee Vuosaaren isoa kivihiilikasaa????
Naistkin voisi luopua tampooneistan, siteistään, kerta käyttöisiä. Ennen oli vaan flanelikankaasta rätit ja eiku pestiin. Lasten vaipat onkin oikea jätevuoren sokkeli.