Matkaparkki Tahkolle

Vai estääkö muiden majoitusten tarjoajat karavaanarit.
4770
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei majoitusten tarjoajat voi estää karavaanareita mutta jos ei ole karavaanari niin sitten kyllä.

Äänestä
  • No oletpa vitsikäs… Tahkolle ei ole saatu edes matkaparkkialuetta sen jälkeen kun asuntovaunualueen purettiin kylpylän alta. Leirintäalueen piti siirtyä Tahkolahteen mutta eipä siirtynyt tehtiin iso parkkipaikka ja kerrostaloja Tahkon majoittajan toimesta.

    Äänestä

Käsittääkseni siellä olisi joku alue jo varattuna caravanalueeksi, mutta yrittäjä puuttuu, eikä aluetta kaavoittavan Kuopion kaupungin matkailuelinkeinosta vastaavat tahot laita tikkua ristiin asian edistämiseksi. Vähän haiskahtaa siltä, että läheisissä suhteissa kaupungin päättäviin elimiin olevat hotelliyrittäjät ja mökkivuokraajat ovat lobanneet asian kaupungille siten, että olisi heidän bisnestensä kannalta parempi niin, ettei asian kanssa pidettäisi kiirettä. Johan tuon asian kanssa on parikymmentä vuotta vatuloitu, kun alkuperäinen caravanalue lopetettiin 2000-luvun taitteessa, eikä uuden aikaiseksi saamiseksi ole saatu aikaan muuta kuin satunnaisia lupailuja

Äänestä

Ei väkisin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vai estääkö muiden majoitusten tarjoajat karavaanarit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu