Saamarin katkera ja hulluna huutava siskon tytär

Anonyymi

Aivan järkyttävä muutos näkyy kaikille suvussa. Kukaan ei ole jäänyt kuulematta miten huutaa ja haukahtelee joka suuntaa ja joka paikassa. Itse näin, kun haukku omaa siskoa ja omaa miestä. Mistä ihmisen käytös oikein kumpuaa tuollaiseen? Onko se sairas käytös jostain opittua vai onko ihmisellä niin paha olo aina, että sitä paskaa pitää syytää toisiin ihmisiin? Lapsuus, nuoruus, nykyhetki elämässä vaikuttaa varmaan. Varmastikin. Olen kaukana hänestä, mutta nyt poikkesin käymään, mutta en taida jatkossa poiketa.

7

104

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sairaus tekee ihmisen semmoiseksi. Se on päässä oleva pahoinvointi. Hyvä on pysyä semmoisista kaukana, sillä kuten kirjoituksesikin kertoo, se yrittää oksentaa kaikkien kuulijoiden päälle. Miksi kukaan haluaa hänen henkisiä oksennuksiaan? Mitään syytä ei ole.

      • Anonyymi

        Juu sairaista pitää pysyä erossa. Kyllä se on huomattu monta kertaa ja nyt on tullut lopullinen sairaus näkyviin. Kaukana, ei ikinä enää lähelle. Oksentavat vain omaa pahaa oloa toisin.


    • Anonyymi

      Puhutko nyt ihmisestä vai koirasta? 'Haukahtelee'

      • Anonyymi

        Haukahtelee ne ihmisetkin, pahempia kuin koirat.


    • Anonyymi

      Mistä sinäkin tiedät onko syytä jollakin olla kiukkuinen vai ei?
      Voihan sillä siskon tytöllä olla syytäkin huutaa.

      Älä sekaannu jos et iedä taustoja eikä asia ei sinulle kuulu.
      Pidä pääsi kiinni äläkä ala levittelemään siskon tytöstä juoruja muille sukulaisille.

      • Anonyymi

        Varmasti aloittaja tietää syyn. Älä sinä sekaannu ja pidä itse pää kiinni itse jos pystyt, mutta kuulostaa juurikin siltä, että et pysty. Miten noin ottaa päähän. Täällä maan ulkopuolella tiedetään jo kaikki.


    • Anonyymi

      Ja ihmettelemme nimettöminä mikä tytössä vika kun kasvotusten annattaa tulla.
      Näköjään kunnioitettavampaa on ilmaista kaiken tietämyksensä ilman kasvoja tänne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3113
    2. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      720
    3. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      703
    4. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      581
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      567
    6. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      560
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      19
      510
    8. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      509
    9. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      501
    10. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      36
      495
    Aihe