Saamarin katkera ja hulluna huutava siskon tytär

Anonyymi

Aivan järkyttävä muutos näkyy kaikille suvussa. Kukaan ei ole jäänyt kuulematta miten huutaa ja haukahtelee joka suuntaa ja joka paikassa. Itse näin, kun haukku omaa siskoa ja omaa miestä. Mistä ihmisen käytös oikein kumpuaa tuollaiseen? Onko se sairas käytös jostain opittua vai onko ihmisellä niin paha olo aina, että sitä paskaa pitää syytää toisiin ihmisiin? Lapsuus, nuoruus, nykyhetki elämässä vaikuttaa varmaan. Varmastikin. Olen kaukana hänestä, mutta nyt poikkesin käymään, mutta en taida jatkossa poiketa.

7

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sairaus tekee ihmisen semmoiseksi. Se on päässä oleva pahoinvointi. Hyvä on pysyä semmoisista kaukana, sillä kuten kirjoituksesikin kertoo, se yrittää oksentaa kaikkien kuulijoiden päälle. Miksi kukaan haluaa hänen henkisiä oksennuksiaan? Mitään syytä ei ole.

      • Anonyymi

        Juu sairaista pitää pysyä erossa. Kyllä se on huomattu monta kertaa ja nyt on tullut lopullinen sairaus näkyviin. Kaukana, ei ikinä enää lähelle. Oksentavat vain omaa pahaa oloa toisin.


    • Anonyymi

      Puhutko nyt ihmisestä vai koirasta? 'Haukahtelee'

      • Anonyymi

        Haukahtelee ne ihmisetkin, pahempia kuin koirat.


    • Anonyymi

      Mistä sinäkin tiedät onko syytä jollakin olla kiukkuinen vai ei?
      Voihan sillä siskon tytöllä olla syytäkin huutaa.

      Älä sekaannu jos et iedä taustoja eikä asia ei sinulle kuulu.
      Pidä pääsi kiinni äläkä ala levittelemään siskon tytöstä juoruja muille sukulaisille.

      • Anonyymi

        Varmasti aloittaja tietää syyn. Älä sinä sekaannu ja pidä itse pää kiinni itse jos pystyt, mutta kuulostaa juurikin siltä, että et pysty. Miten noin ottaa päähän. Täällä maan ulkopuolella tiedetään jo kaikki.


    • Anonyymi

      Ja ihmettelemme nimettöminä mikä tytössä vika kun kasvotusten annattaa tulla.
      Näköjään kunnioitettavampaa on ilmaista kaiken tietämyksensä ilman kasvoja tänne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1157
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      39
      584
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      548
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      218
      512
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      504
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    Aihe