Kaikki se kehitys mitä siellä on, rakennukset, aseet, huumeet, Kela-lomailu, autot...
ovat tulleet maanosan ulkopuolelta.
Sama koskee lähi-itäläisiä, jotka elävät öljynsä vuoksi saaden kaiken kehityksen ulkomailta. (ilmaiseksi)
https://www.alamy.com/stock-photo/somali-hut.html
Afrikkalaiset eivät ole kehittyneet lainkaan 10 000 vuoteen!!
29
151
Vastaukset
- Anonyymi
Meinaatko, että ne luksuspilvenpiirtäjät on tuotu Lähi-itään ja Afrikkaan jostain muualta.:D:D:D:D Woe woe tätä tyhmyyttä.
- Anonyymi
Ulkolaiset rakentajat rakentaa ja kotimaiden.
Inssit ovat mm hollannista - Anonyymi
Valkoiset on ne rakentaneet. Onhan se huima kehitys savimajoihin verrattuna, siksi sopeutuminen sakkaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valkoiset on ne rakentaneet. Onhan se huima kehitys savimajoihin verrattuna, siksi sopeutuminen sakkaa.
Eikös somalit rakentaneet Helsingin? Näin somalit väittävät.
- Anonyymi
Afrikkalaiset ovat varsin hyvin kehittyneitä suunnistamaan, koska harva heistä on eksynyt, matkatessaan eurooppaan, paitsi joku välimerellä.
- Anonyymi
Saavat apua...
- Anonyymi
persut elää viellä litteässä maailmassa.eivät usko että maapallo on pyöreä.
- Anonyymi
Ketkä persuista elää litteällä maapallolla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ketkä persuista elää litteällä maapallolla?
Minä en tiedä yhtään….
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä en tiedä yhtään….
Vai onko litteä maailma jokin eri paikka?
- Anonyymi
Tuo on oma fiktiosi, säälittävää tyrkyttää muille🙂
- Anonyymi
V i s v a t uskoo että maapallo on ontto ja Kuunatsit asuu siellä.
- Anonyymi
Valkoinen , on niiiin Hyvä😇
- Anonyymi
Paras...
- Anonyymi
https://www.youtube.com/watch?v=w0xTat4PqSM
Mitä tähän voi muuta sanoa? - Anonyymi
Persut haluaa tasapäistää koko homman. Tyhmennetään valkoiset niin kaikki on samalla viivalla.
- Anonyymi
Eikös tuo ole v i s v o j e n agenda, ei PS:n?
- Anonyymi
persut on mennyt kehityksessä taaksepäin.persut uskoo kaikenlaisia hörhöjä kuten salaliitonhömpän levittäjiä ja noitatohtoreita.
- Anonyymi
V i s v a t uskoo että Kuunatseja on oikeasti olemassa ja Eloapinat uskoo maailmanlopun tulevan huomenna tai ihan lähipäivinä.
- Anonyymi
Vielä 100 vuotta sitten ihmisten syönti oli Afrikassa normaalia.
- Anonyymi
Paljonko Amerikan mantereen asukkaat ois kehittyny, ellei eurooppalaiset olisi menneet sinne? Sotisivat varmaan tänäkin päivänä toisiaan vastaan ja silpoisivat ruumiita rampauttaakseen sielun. Mutta heillä se oli uskomus kysymys - eurooppalaiset tekee sitä silkasta vihasta ja julmuudesta.
- Anonyymi
Sitä tehdään tänäkin päivänä ihan yleisesti. Asiasta ei vaan haluta puhua. Nigeriassa ihmissyönti on ihan tavallista.
- Anonyymi
Huumeet kehitystä?
- Anonyymi
Aloittaja valehtelee kyllä jokainen etelässä ruskettunut kaksi jalkainen osaa kävellä avustettuna kelaan sossuun ja paremmat discoihin.
- Anonyymi
Jos Mega kehityksestä puhutaan silloin viherkommunistit nappaa kehitys pokaalin. Kommunistien historia on pelkkää nousua, uutena on tullut parempaa väkivaltaa yms...
- Anonyymi
Usko Kristukseen on tuonut Länsimaille tämän kehittyneen talouden mikä meillä nyt on.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3043011Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482027- 1181794
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261719Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 651347
- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781223