Erillislaki helsinkiin koska siellä ei ole kuin

idiootteja! Työttömien haettava 15 eri työpaikkaa viikossa 3kk:n karenssin uhalla ja bensa maksamaan sinne 3,5e/litra. Jos on aikaa hypellä kalsareissa ilmastomiekkareissa olisi aikaa tehdä jotain hyödyllistäkin vaikkapa hakea TÖITÄ!
182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Täytyy kai hommata kaasu/bensahybridiauto.
Olen kesämökillä enkä ole ainakaan kuukauteen ollut Helsingissä.

Muuten, eräs naurettava viherpesu on sähkö/bensahybridiauto.
Siinä on pieni akku, mutta mitähän se kuitenkin maksaa?

Sen kun ostaa vaikka vanhana, niin saa sitten kovan alennuksen siihen vuotuiseen käyttömaksuun. Riskinä voi tietysti olla tuhansien eurojen lasku, jos tuollaiseen lähtee akustoa vaihtamaan. Sitten voi olla se sähkömoottoripuolikin kypsä.
Voi tulla kovasti kalliiksi kun havittelee jotain yli 200€ vuosisäästöä käyttömaksussa.
Todellista ilmastouskovaisen huijauspolitiikkaa on se, että päästöarvot lasketaan päin persettä puolueellisesti. Paljon enemmän tuollaisessa autossa pitäisi painottaa bensiininkulutuksen osuutta. Eihän itselataava hybridi juurikaan kulje pelkän sähkön turvin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

idiootteja! Työttömien haettava 15 eri työpaikkaa viikossa 3kk:n karenssin uhalla ja bensa maksamaan sinne 3,5e/litra. Jos on aikaa hypellä kalsareissa ilmastomiekkareissa olisi aikaa tehdä jotain hyödyllistäkin vaikkapa hakea TÖITÄ!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu