Vakuutusyhtiön lääkäri ei ole ihminen

Anonyymi

Kyllä suomalaiset ovat tyhmiä ja johdateltavia sairausasioissa.
Terveydenhoitoalan parhaat ja älykkäimmät voimat tietävät ettei suomessa lääkäreillä on mitään käyttöä. Ovat olemassa vain siksi että kansa pysyy tyytyväisenä!
Oikeasti ei tarvittaisi koko lääkärikuntaa.
Meillä on olemassa vakuutusyhtiöiden omat lääkärit ketkä pystyvät analysoimaan ja tutkimaan kaikki potiaat etänä ja paljon tehokkaammin kuin kukaan lääkäreistä ketkä eivät ole vakuutusyhtiön remmissä.
Itse asiassa nämä vakuutusyhtiön lääkärit tuskin kaikki ovat edes oikeita ihmisiä vaan päätökset tehdään tekoälyn kautta niin että tietokone analysoi mikä on paras vaihtoehto vakuutusyhtiölle.
On ihan sama mitä hoitavat lääkärit potilaasta tutkivat ja mihin tulokseen sekä johtopäätöksiin tulevat. Vaikka heitä olisi kymmenen tai useampiakin samanlaisia lausuntoja potilaan terveydentilasta antanut.
Viisaat vakuutusyhtiön lääkärit kykenevät paljon, paljon paremmin tietämään potilaan ”oikean" tilanteen pelkästään sotutiedoilla. Ei ole tarvetta tutustua potilaaseen saati nähdä tätä. Kaikki tieto löytyy sotunumerosta. Ja potilasmäärät vakuutusyhtön lääkärillä päivässä on samaa luokaa kuin HUS koko asiakasmäärä kuukaudessa. Vaikka on töissä vain 2-4 tuntia arkisin. Muu aika menee vakuutusyhtiön etuja ajaessa golfklubeilla ja edustamassa lounailla ja seurapiireissä.
Siitä superälykäs ja ”lahjomaton” vakuutusyhtiön provisopalkkoilla elävä ”taatusti vilpitön” yli-ihminen kykenee minuutin, pahimmillaan parin minuutin sotunumeron tuijottamisen jälkeen tekemään erehtymättömän analyydin eri tutkimustuloksineen ja antamaan lausunnon ”kunnian ja omantunnon” kautta. Mikä on päinvastainen kuin ns. taviskirurgien ja erikoilääkereiden kanta. Hehän ovat vain erehtyväisiä ihmisiä kiden lausuntoihin ei vakuutusyhtiöiden ”yliminä” voi luottaa. Vaan tekee päätöksen itse sen mukaan mitä vakuutusyhtiön kannalta on paras. Ja siitä sitten saa palkaksi vakuutusyhtiöltä suuria palkkioita kun ”säästää" yhtiölle rahaa. Mikä raha tietysti sitten ohjataan tällä vakuutusyhtiön lääkärille tulospalkkiona.
Jos potilas sattuu kuolemaan, on vakuutusyhtiön lahjotuilla lääkäreillä siihen vastaus.
Kuoli luonnollisen kuoleman. Pitkälle edennyt syöpä tms. ei ole johtanut kuolemaan vaan potilas on itse vaikuttanut yllättävään kuolemaan. Ja menee pesemään taas kädet… jotta on puhdas seuraavaa asiakasta odotellessa. Tai siis seuraavan sotua vastaanottaessa.

1

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä eroa on vakuutusyhtiön lääkärillä ja valelääkärillä.

      No valelääkäri sentään näkee potilaansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      101
      4646
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3172
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2909
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      80
      1680
    5. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1470
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      102
      1264
    7. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      15
      997
    8. Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?

      En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan
      Ikävä
      40
      911
    9. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      25
      900
    10. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      184
      884
    Aihe