Vakuutusyhtiön lääkäri ei ole ihminen

Anonyymi

Kyllä suomalaiset ovat tyhmiä ja johdateltavia sairausasioissa.
Terveydenhoitoalan parhaat ja älykkäimmät voimat tietävät ettei suomessa lääkäreillä on mitään käyttöä. Ovat olemassa vain siksi että kansa pysyy tyytyväisenä!
Oikeasti ei tarvittaisi koko lääkärikuntaa.
Meillä on olemassa vakuutusyhtiöiden omat lääkärit ketkä pystyvät analysoimaan ja tutkimaan kaikki potiaat etänä ja paljon tehokkaammin kuin kukaan lääkäreistä ketkä eivät ole vakuutusyhtiön remmissä.
Itse asiassa nämä vakuutusyhtiön lääkärit tuskin kaikki ovat edes oikeita ihmisiä vaan päätökset tehdään tekoälyn kautta niin että tietokone analysoi mikä on paras vaihtoehto vakuutusyhtiölle.
On ihan sama mitä hoitavat lääkärit potilaasta tutkivat ja mihin tulokseen sekä johtopäätöksiin tulevat. Vaikka heitä olisi kymmenen tai useampiakin samanlaisia lausuntoja potilaan terveydentilasta antanut.
Viisaat vakuutusyhtiön lääkärit kykenevät paljon, paljon paremmin tietämään potilaan ”oikean" tilanteen pelkästään sotutiedoilla. Ei ole tarvetta tutustua potilaaseen saati nähdä tätä. Kaikki tieto löytyy sotunumerosta. Ja potilasmäärät vakuutusyhtön lääkärillä päivässä on samaa luokaa kuin HUS koko asiakasmäärä kuukaudessa. Vaikka on töissä vain 2-4 tuntia arkisin. Muu aika menee vakuutusyhtiön etuja ajaessa golfklubeilla ja edustamassa lounailla ja seurapiireissä.
Siitä superälykäs ja ”lahjomaton” vakuutusyhtiön provisopalkkoilla elävä ”taatusti vilpitön” yli-ihminen kykenee minuutin, pahimmillaan parin minuutin sotunumeron tuijottamisen jälkeen tekemään erehtymättömän analyydin eri tutkimustuloksineen ja antamaan lausunnon ”kunnian ja omantunnon” kautta. Mikä on päinvastainen kuin ns. taviskirurgien ja erikoilääkereiden kanta. Hehän ovat vain erehtyväisiä ihmisiä kiden lausuntoihin ei vakuutusyhtiöiden ”yliminä” voi luottaa. Vaan tekee päätöksen itse sen mukaan mitä vakuutusyhtiön kannalta on paras. Ja siitä sitten saa palkaksi vakuutusyhtiöltä suuria palkkioita kun ”säästää" yhtiölle rahaa. Mikä raha tietysti sitten ohjataan tällä vakuutusyhtiön lääkärille tulospalkkiona.
Jos potilas sattuu kuolemaan, on vakuutusyhtiön lahjotuilla lääkäreillä siihen vastaus.
Kuoli luonnollisen kuoleman. Pitkälle edennyt syöpä tms. ei ole johtanut kuolemaan vaan potilas on itse vaikuttanut yllättävään kuolemaan. Ja menee pesemään taas kädet… jotta on puhdas seuraavaa asiakasta odotellessa. Tai siis seuraavan sotua vastaanottaessa.

1

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä eroa on vakuutusyhtiön lääkärillä ja valelääkärillä.

      No valelääkäri sentään näkee potilaansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      86
      6023
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      321
      5155
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2658
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2605
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1842
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1669
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      110
      1511
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      119
      1412
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    Aihe