Tunnistatko itsessäsi

Anonyymi

3

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En tunnista. Mielestäni tärkeät asiat pitää saada puhua ja ratkaista yhdessä. Ei saisi jättää ongelmia muhimaan. Muutenkin parisuhteen pelisäännöistä pitäisi keskustella jo alkuvaiheessa. Itse yritän ennakoida konfliktit jo varhaisessa vaiheessa ja puhua kaikki selväksi. Tietysti yllätyksiä tulee, mutta luotettavan kumppanin kanssa niistä selviää puhumalla.
      Mikäli luottamus petetään, siinä tilanteessa ei ole enää mitään puhumista. Parisuhdetta ei voida rakentaan ilman yhteistä luottamusta. Se on "lusikat jakoon" ja Adios!

    • Nythän nousi Rennyn pisteet. Onhan meissä jotain yhteistäkin.

      "Olen aina halunnut hurmata naiset, joihin olen ihastunut ja rakastunut. Olen halunnut tehdä naiseni päivistä seikkailun, joka alkaa aamusta ja jatkuu pitkälle yöhön. Haluan yllättää, hemmotella ja naurattaa. Haluan, että elämä on mielenkiintoista, eikä tylsää, Harlin sanoo kirjassa."

      Yes. 👍

    • Niin se kysymys.

      Tunnistatko itsessäsi konfliktipelkoisuutta?

      -Toisinaan kyllä, inhoan riitelyä. Niinpä yritän puhua asioista rehellisen avoimesti ajoissa, joskin nekin voi aiheuttaa riidan. Se on niin kauan kunnes toinen alkaa raivoamaan tai leikkimään mykkäkoulua, sitten se ei ole enää ok. Tyhmä tapa riidellä, kun puhumalla voisi hoitaa senkin.

      Joten joo, siedän parisuhteen karikkoja hyvin, mutten aina tapoja hoitaa niitä. Riitelyä inhoan.

      Mistä se voi kertoa?

      -Kerro sä? Mä luulen, että yksi syy on vanhempieni tapa riidellä raivoten, uhriutuen ja lapsellisesti murjottaen. Olen kurkkuani myöden täynnä sellaista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      190
      7819
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      142
      5355
    3. Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa

      Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/
      Maailman menoa
      141
      4291
    4. Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa

      Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.
      Maailman menoa
      4
      3499
    5. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      73
      2877
    6. Vasemmistolaiset venäjämieliset kitisee jenkkien iskusta Venezuelaan

      kuten teki Yle-ykkösen uutisetkin eilen, ja avuksi haettiin taas vasemmistoproffa Koskenniemi paasaamaan - vanha kääpä.
      Maailman menoa
      17
      2627
    7. Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat

      Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi
      Maailman menoa
      11
      2553
    8. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      282
      2479
    9. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      147
      2400
    10. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      578
      2192
    Aihe