Mikäs v*ttu siinä on kun ei saa kuvi, vidoita tai linkkejä lähettää?

Anonyymi

Kaverille välillä lähetelly jotaki ainaki omasta mielestä hauskoja videopätkiä ja linkkejä johonki videoihin tai muuhun ja luullu että se olis täysin ok jne mutta nyt on käynyt ilmi että asia ei ole niin kun kaverini muutama päivä sitten käski viestillä lopettamaan videoiden lähettelemisen ja oletin että tarkoitti niitä kaikkein turhimpien videoiden lähettämistä joten lähetin yhden vidon jonka jälkeen pamahtikin esto jonka johdosta en enää voinut edes viestiä lähettää.

Sitten tänään otti eston pois ja luulin että ollaan ihan ok molemmat että ei sitten lähetellä enään mitään videoita jos se on sitten niin iso asia.
Mutta sitten löysin trailerin erään pelisarjan josta me molemmat pidämme ja sitä pelaamme niin siihen jatko osaan trailerin. Noh jaoin sen sitten sille kaverille ja sitte pamahti heti esto.
Ajattelin että mitäs helvettiä tämä on ja menin sitten kysymääm häneltä toisessa viestintä palvelussa että mikä on homma niin sitten kävikin ilmi että mitään linkkejä, kuvia tai videoita ei saa lähettää.

Osaako kukaan kertoa että miksi joku ottaa jotkin linkit, kuvat ja videot niin vakavasti tai muuten kommentoida asiaa. Itsellä aina on ollut sellainen ajatus että linkkien, videoiden kuvien jne jakaminen kuuluisi kaveruuteen ja muutenkin iha normaali asia ”somessa”.

0

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä on totta mikä ei?

        Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
        Kuhmo
        21
        2094
      2. Päivän aivopieru Trumpilta

        Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
        Maailman menoa
        71
        1090
      3. Lopetetaanko tämä

        Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
        Ikävä
        132
        928
      4. Just saying

        Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
        Ikävä
        138
        710
      5. Voisin antaa sulle nyt

        Halin❤️
        Ikävä
        54
        636
      6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

        Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
        Kotimaiset julkkisjuorut
        94
        617
      7. Jos selviäisi että kaivattusi

        Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
        Ikävä
        93
        565
      8. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

        Hyvää apetta teki.
        Suomussalmi
        12
        557
      9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

        Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
        Tanssii tähtien kanssa
        11
        553
      10. Tosi kiva on

        Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
        Ikävä
        65
        551
      11. Jokin ei täsmää

        Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
        Ikävä
        298
        536
      12. Toivotko vielä viestiä

        Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
        Ikävä
        43
        526
      13. Tehdään yhdessä itsestämme

        Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
        Ikävä
        42
        525
      14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

        Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
        Tanssii tähtien kanssa
        27
        492
      15. Kuka kaipaa T m?

        Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
        Ikävä
        36
        480
      16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

        Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
        Hybridi- ja sähköautot
        115
        466
      17. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

        Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
        Ikävä
        51
        447
      18. Vaikea on tämän

        Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
        Ikävä
        58
        437
      19. Mitä tunteita

        Sulla vielä on?
        Ikävä
        70
        435
      20. Kerro muuten miksi

        Estit somessa?
        Ikävä
        41
        434
      Aihe