Määräaikaishuolto reilu 500e ja ainoa huoltotoimenpide raitisilmasuodattimen vaihto kaikki muu tarkistuksia siinä on valolle hintaa no Teslan omistajille pikkuraha jatkuvat korjaukset onkin sitten kalliimpia.
Teslan määräaikashuoto
Anonyymi
1459
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei kai se omistaja muuten monimiljardööri olisi, tyhmät maksaa.
Huolto on väärä ilmaisu Tarkistus olisi oikea toki Teslaa saa olla kokoajan kiikuttamassa korjauksiin ja ne sitten maksaakin
Ei ihme että tesla tekee älyttömät voitot, kiimaiset ostaa osakkeitakin kuten bitcoineja voiton toivossa, toivottavasti nekin romahtaa pian asuntojen hintojen mukana.
Joku hölmö väitti telalla olevan nopein aika Nurburgringillä, mutta todellisuudessa ei ole ainoatakaan teslaa 100 nopeimman joukossa, melkein mikä tahansa pöihittää teslat mutka-ajossa, siksihän ne päätyy puihin ja rakennusten seiniin tai rekan alle.
https://www.autocar.co.uk/car-news/anything-goes/nurburgring-lap-records-definitive-rundown
https://www.torquecars.com/articles/nurburgring-times.php
Akkujen painoko tesloista tekee huonoja ajettavia vai onko alustakin umpisurkea?
Mielenkiintoista, että tuossa torquecars linkissä ei näy Tesla Model S Plaid tuotantoversion aikaa 7:35.579. Tosin ei sillä päästä kuin vasta sijalle 80.
Mistä olet sen ajan nähnyt?
Missä käyttää on vapaaehtoista. Miten auton kanssa toimii, miten sitä huoltaa.
En käytä autoja koskaan autoa määräaikaishuollossa "merkkihuolloissa" vaan huollan itse tai käytän jossakin ja teetätän työn jos tarvetta.
en varmaam lähtisi ajamaan autoliikkeen merkkihuoltoon toiseen kuntaan ja odottelemaan vaikka se olisi ilmainen.
Mäkisen Muikun ja Metallin Fixus-paja tietenkin päivittää Teslan ohjainlaitteet ja tekee kaikki muutkin huoltoon liittyvät toimenpiteet ammattitaidolal ja valmistajan ohjeiden mukaan...
Youtubessa joku jantteri korjaa taukoamatta Teslaansa milloin vuotaa katto milloin takavalot ei ole hääpösiä vehkeitä.
Sähkömoottorit taitaa olla ihan suojaamattomina alla, rikkoutuvat varmaan helposti kiviin mökkitiellä tai mihin tahansa esteeseen.
Juuri oli lehdessä että akut ovat niin alhaalla ettei mökkitiellä pysty edes ajamaan.
Mökkitielle on omat autot ja asfaltille omat.
Mutta onhan se noloa kun tesla jää kiinni hidastetöyssyihin.
Olikohan akkuvettä kaikissa kennoissa tarpeeksi, joutuu kait korin nostamaan ylös ensin?😉😉😉