Miksi ja minne katosi alkuperäinen covid virus

Nyt kun lukenut että kaikki suomessa tavatut virukset ovat delta variantteja. Mihin se alkuperäinen corona virus katosi?
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Se sairastettiin ”loppuun” ja sen tilalle tulivat nämä keksityt muunnokset.
Nenätestitikku sisältää jo valmiiksi variantin, muutenhan tämä homma olisi jo ohi!

Äänestä
  • Näin on asia.

    Äänestä

JA nyt injektoituneet sitten tartuttaa ,minkä vuoksi ei päästä eroon viruksesta ja kun nyt "villi flunssa iskee niin ADE-efekti tekee selvää kun tulee "yhteen törmäys "piikki proteenin kanssa !

Äänestä

Tätä asiaahan kannattaa nimenomaiseti kysellä Suomi24:n hurlumhei-palstoilta, eikä etsiä tietoa alan ammattilaisilta.

Äänestä
  • HÖH, ja mistähän niitä sitten löytyy, kun kaikki "tietäjät" vätkyttävät erimieltä toistensa kanssa.

    Äänestä

Mikä firma on valmistanut testitikut?
Suomalainen pumpulipuikko ei kelpaakkaan,

Äänestä
  • Ne on tilattu vissiin jonkun asiantuntijan avulla veroparatiisi huijarin kautta kiinasta, kuten ne maskitkin.

    Äänestä

Bisnes bisnes, nyt tarvitaan rokotteita jatkuvalla syötöllä Aasta Ööhön asti.
Ja osakkeet ropsutta ja veronmaksajien kukkaroa tarvitaan jälleen lääkejättien tulonsiirtoihin.

Äänestä

Kuka valmistaa testitikut, PCR pyörittäjät?

3 miljoonan suomalaisen elimistö on myrkytetty,
talous on resetoitu pumpulipuikko firman ja PCR testin
avulla.

Äänestä

Hyvä kysymys! Mitähän marin siihen mahtaisi motkottaa, väittäisikköhän, että se alkupräinen korona hävitettiin maskien ja rajasulkujen avulla sukupuuttoon koko maailmasta.

Äänestä

Joku siinä kyllä haisee, ja käryää . Tökkivät tunarit ihmisiin testaamattomia myrkynlitkuja, ja nyt hurskastelevat, että niiden käyttö pitää lopettaa, ja uutta testaamatonta myrkynlitkua vain tilalle.

Äänestä

alkuperäinen hävisi liki samantien , mutatoituminen näet lyhyes ajassa jo satoja kertoja maaliskuu 2020 ..

nyt mutattoitumisa loka 2021 .. ehkä joku miljardi rokotetta riittää? ja niitä puolen vuoden välein uusiksi.. hih

haitat OMA RISKI ilman korvausta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt kun lukenut että kaikki suomessa tavatut virukset ovat delta variantteja. Mihin se alkuperäinen corona virus katosi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu