Rokottamattomat vapautettakoon kustannuksista

Eläkeläislääkäri Pälven mielipidettä rokottamattomista, (HS), soveltaen, rokottamattomien ei tule osallistua rokotettujen sivuvaikutuksista saamien sairauksien hoitokustannuksiin.
550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sama koskee läskejä, alkkiksia, röökaajia, huumehörhöjä ym..

Äänestä

Pidähän Pälve pienempää suuta.

Äänestä

Eläinlääkäri Häive puhuu asiaa?

Äänestä

Jos rokottamattomien hoitokustannukset vastaavasti sälytetään vain rokottamattomille.
Taitais siinä itku tulla rokottamattomien kaivaessa lompakkoaan....

Äänestä

Pälve hakee pisteitä kokkariministeriksi seuraavaan hallitukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eläkeläislääkäri Pälven mielipidettä rokottamattomista, (HS), soveltaen, rokottamattomien ei tule osallistua rokotettujen sivuvaikutuksista saamien sairauksien hoitokustannuksiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu