katoaminen omasta tahdosta

Oiskohan viisasta tehdä katoaminen keuruulaisittain? Lähtee ulos, katoaa sen siliän tien. Katoamisilmoitus tehdään ja löydetään sattumalta 13 vuotta myöhemmin. Hyvässä kunnossa. Tuomiokapituli huutaa perään.

6

183

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä konsti. Laitan kokeillen.

      • Ok nähdään huuhaalla..(kuullaan) armon vuonna 12/13.10.2034.


    • JOO!...JOO!...JOO!...Tämä mies putos kaivoon ja eli siellä 13 vuotta, hyväntahtoisten ihmisten kaivoon heittämien ruoantähteiden avulla. Pääasiassa homeista leipää, joka parantaa lauluääntä ja käytettyjä kahvinporoja, jotka kaivoveteen sekoitettuna antavat kaunistavan, kylmän juoman.

      Loppu hyvin, kaikki hyvin! Miehelle on nyt tarjottu Suomen Kansallisbaletista Maija Poppasen roolia, musikaalissa "Sound of Music". "Chim-chimeney-chim-chimeney, kun kaatolle nouset, pidä lakistas kii...". Miehellä oli nelonen laulussa ja oli niin ruma, ettei saanut edes akkaa ja nyt hän on suomen tavoitelluin aikamies!

      No tämä oli huumoria. On muistaakseni kotoisin pienestä Kolhon kylästä, josta oli kolme ihmistä poliisin etsinnässä kadonneina. Pesiikö alueella aktiivinen ufo- pariskunta? Saattavat elellä järven pohjassa ja sieppaavat ihmisiä kokeita varten.

      Espoon murhaajan arvaa tapahtuman kellonajasta. Ei aamuyöllä syrjäisellä Murhaniemellä murhaajia kuljeskele. Ei kioskinpitäjä silloin metelin vuoksi päreitään polta. Olivat kuulemma valvoneet yön yli ja riidelleeetkin.

      Ansiokkaasta kaivoon pudonneiden luettelosta puuttui Sirkka Sari. Tavalliset ihmiset putoavat kaivoihin, mutta maankuulut filmitähdet korkeisiin piipuihin.

      Kaikki vanhat kuttuurit tiesivät värit, mutta sininen oli tuntematon heille. Sininen keksittiin vain satoja vuosia sitten. Värit ovat valon aaltoliikettä ja ilmeisesti maan ilmakehä on muuttunut pysyvähkösti sen verran, että sininen on tullut jäädäkseen.

    • Anonyymi

      Tuosta Keuruun miehestä kuullaan vielä, jos hän on oikeustoimikelpoinen?

    • Anonyymi

      Uusia termejä. Kadota maisemista. Tehdä keuruut.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      143
      975
    2. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      916
    3. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      108
      875
    4. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      63
      797
    5. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      62
      706
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      27
      642
    7. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      541
    8. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      44
      535
    9. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      49
      517
    10. 42
      499
    Aihe