Oiskohan viisasta tehdä katoaminen keuruulaisittain? Lähtee ulos, katoaa sen siliän tien. Katoamisilmoitus tehdään ja löydetään sattumalta 13 vuotta myöhemmin. Hyvässä kunnossa. Tuomiokapituli huutaa perään.
katoaminen omasta tahdosta
6
140
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä konsti. Laitan kokeillen.
JOO!...JOO!...JOO!...Tämä mies putos kaivoon ja eli siellä 13 vuotta, hyväntahtoisten ihmisten kaivoon heittämien ruoantähteiden avulla. Pääasiassa homeista leipää, joka parantaa lauluääntä ja käytettyjä kahvinporoja, jotka kaivoveteen sekoitettuna antavat kaunistavan, kylmän juoman.
Loppu hyvin, kaikki hyvin! Miehelle on nyt tarjottu Suomen Kansallisbaletista Maija Poppasen roolia, musikaalissa "Sound of Music". "Chim-chimeney-chim-chimeney, kun kaatolle nouset, pidä lakistas kii...". Miehellä oli nelonen laulussa ja oli niin ruma, ettei saanut edes akkaa ja nyt hän on suomen tavoitelluin aikamies!
No tämä oli huumoria. On muistaakseni kotoisin pienestä Kolhon kylästä, josta oli kolme ihmistä poliisin etsinnässä kadonneina. Pesiikö alueella aktiivinen ufo- pariskunta? Saattavat elellä järven pohjassa ja sieppaavat ihmisiä kokeita varten.
Espoon murhaajan arvaa tapahtuman kellonajasta. Ei aamuyöllä syrjäisellä Murhaniemellä murhaajia kuljeskele. Ei kioskinpitäjä silloin metelin vuoksi päreitään polta. Olivat kuulemma valvoneet yön yli ja riidelleeetkin.
Ansiokkaasta kaivoon pudonneiden luettelosta puuttui Sirkka Sari. Tavalliset ihmiset putoavat kaivoihin, mutta maankuulut filmitähdet korkeisiin piipuihin.
Kaikki vanhat kuttuurit tiesivät värit, mutta sininen oli tuntematon heille. Sininen keksittiin vain satoja vuosia sitten. Värit ovat valon aaltoliikettä ja ilmeisesti maan ilmakehä on muuttunut pysyvähkösti sen verran, että sininen on tullut jäädäkseen.- Anonyymi
Tuosta Keuruun miehestä kuullaan vielä, jos hän on oikeustoimikelpoinen?
- Anonyymi
Uusia termejä. Kadota maisemista. Tehdä keuruut.
- Anonyymi
Nyt on sellanen aika aika suomen leveys/pituusalueella, että välkyimmät katoaa kartalta mikäli kyhnyä takataskussa riittää.
Bangkok on sellainen piirikunta Kaakkois-Aasiassa.
Lämpötilakin varsin sopiva vapaa-ajan viettäjälle.
https://www.google.com/search?channel=crow5&client=firefox-b-d&q=bangkok
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 954175
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.673431Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723064SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812539Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52346Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2032126Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302061- 41860
- 73791
- 52756