Oiskohan viisasta tehdä katoaminen keuruulaisittain? Lähtee ulos, katoaa sen siliän tien. Katoamisilmoitus tehdään ja löydetään sattumalta 13 vuotta myöhemmin. Hyvässä kunnossa. Tuomiokapituli huutaa perään.
katoaminen omasta tahdosta
6
182
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä konsti. Laitan kokeillen.
JOO!...JOO!...JOO!...Tämä mies putos kaivoon ja eli siellä 13 vuotta, hyväntahtoisten ihmisten kaivoon heittämien ruoantähteiden avulla. Pääasiassa homeista leipää, joka parantaa lauluääntä ja käytettyjä kahvinporoja, jotka kaivoveteen sekoitettuna antavat kaunistavan, kylmän juoman.
Loppu hyvin, kaikki hyvin! Miehelle on nyt tarjottu Suomen Kansallisbaletista Maija Poppasen roolia, musikaalissa "Sound of Music". "Chim-chimeney-chim-chimeney, kun kaatolle nouset, pidä lakistas kii...". Miehellä oli nelonen laulussa ja oli niin ruma, ettei saanut edes akkaa ja nyt hän on suomen tavoitelluin aikamies!
No tämä oli huumoria. On muistaakseni kotoisin pienestä Kolhon kylästä, josta oli kolme ihmistä poliisin etsinnässä kadonneina. Pesiikö alueella aktiivinen ufo- pariskunta? Saattavat elellä järven pohjassa ja sieppaavat ihmisiä kokeita varten.
Espoon murhaajan arvaa tapahtuman kellonajasta. Ei aamuyöllä syrjäisellä Murhaniemellä murhaajia kuljeskele. Ei kioskinpitäjä silloin metelin vuoksi päreitään polta. Olivat kuulemma valvoneet yön yli ja riidelleeetkin.
Ansiokkaasta kaivoon pudonneiden luettelosta puuttui Sirkka Sari. Tavalliset ihmiset putoavat kaivoihin, mutta maankuulut filmitähdet korkeisiin piipuihin.
Kaikki vanhat kuttuurit tiesivät värit, mutta sininen oli tuntematon heille. Sininen keksittiin vain satoja vuosia sitten. Värit ovat valon aaltoliikettä ja ilmeisesti maan ilmakehä on muuttunut pysyvähkösti sen verran, että sininen on tullut jäädäkseen.- Anonyymi
Tuosta Keuruun miehestä kuullaan vielä, jos hän on oikeustoimikelpoinen?
- Anonyymi
Uusia termejä. Kadota maisemista. Tehdä keuruut.
- Anonyymi
Nyt on sellanen aika aika suomen leveys/pituusalueella, että välkyimmät katoaa kartalta mikäli kyhnyä takataskussa riittää.
Bangkok on sellainen piirikunta Kaakkois-Aasiassa.
Lämpötilakin varsin sopiva vapaa-ajan viettäjälle.
https://www.google.com/search?channel=crow5&client=firefox-b-d&q=bangkok
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942543- 188907
- 53733
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119662- 49562
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?12481- 48477
- 55445
Auto katolleen Huhtalantiellä
Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit11440
