Mikä ihmeen logiikka on siinä, että mies sanoo, ettei halua jatkaa suhdetta, mutta jatkaa päivittäistä viestittelyä???
Mitä tässä tilanteessa pitää tehdä? Olla vastaamattako? Sitenkö hänet saa ymmärtämään omien tekojensa seuraukset?
Mies lähti, mutta viestittelee
9
128
Vastaukset
- Anonyymi
Haluaa pitää varauksen voimassa ilman omia sitoomuksia?
- Anonyymi
Niin minusta tuntuu että en kelpaa sulle edes kaveriksi
- Anonyymi
Olen samassa tilanteessa. En ymmärrä. Mies haluaa pitää ns takaoven varmuuden vuoksi auki?
- Anonyymi
Eihän tuossa mitään logiikkaa olekaan, paitsi jos mies pelkää että sä teet ittelles jotain tms.
Jos minä olisin sinä, sanoisin miehelle suoraan näin:
Meidän suhteen päättyminen on mulle ok. Erotaan sitten tässä ja nyt kokonaan hyvissä väleissä ja eletään jatkossa kumpikin omaa elämää.
Moikataan kun satutaan vastakkain samaan paikkaan, mutta älä enää laittele mulle päivittäin viestejä, äläkä ota yhteyttä.Mieltä samaa olen Ei viestei enää, kiitos. Kohdast.
Eron syytä mainittu ei. Uus mimmi kiikaris & mimmi vilauttanut suhdekorttia? Mies epäilee & haluu pitää mahiksii paluuseen?- Anonyymi
Minulle tuo sopii, mitä tuossa ehdotat. Olen ymmärtänyt, että minä pidän sinusta mutta sinä et minusta. Minussa onkin paljon korjattavaa, mutta haluan, että mies auttaa minua siinä tai terapeutti tai joku. Se ei ole sinun tehtäväsi. Minä uskon, että sinä olet oikeassa enkä minä. En toivo itsemurhaa sinulle mutta voi olla että sen vaikutelman saa. Toivon, että sinä et kuitenkaan halua minun itsemurhaani. Lupaan jättää sinut kaikin tavoin rauhaan. Ehkei ole lupa odottaa hyviä välejä mutta neutraalit välit ovat Ok. Olet hyvä ihminen ja ansaitset hyvää😊
- Anonyymi
Mies on epävarma päätöksensä kanssa
Ja/tai
Mies haluaa, ettei hän loukkaa sua
Ja/tai
Mies haluaa oikeasti pysyä vain kaverinasi
Ja/tai
Mies haluaa jättää oven raolleen että voi tehdä paluuta tulevaisuudessa jos siltä tuntuu- Anonyymi
Toisaalta. Kaverille ei yleensä sanota (Suomessa) olet rakas, kulta rakastan sua ym. Pitää naista varmuuden vuoksi varalla?
- Anonyymi
Sano ettet halua olla pelkkä kaveri. Jos miestä ei kiinnosta seurustella sun kanssa vakavasti, niin ei sitten, poistakoon sun numeron luuristaan.
Jos et uskalla puhuu miehelle suoraan, niin älä valita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli379291"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn323841Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi812419Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1192373Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on251925Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.371899Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait151590Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.321411- 711247
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen1711038