Mies lähti, mutta viestittelee

Anonyymi

Mikä ihmeen logiikka on siinä, että mies sanoo, ettei halua jatkaa suhdetta, mutta jatkaa päivittäistä viestittelyä???

Mitä tässä tilanteessa pitää tehdä? Olla vastaamattako? Sitenkö hänet saa ymmärtämään omien tekojensa seuraukset?

9

117

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Haluaa pitää varauksen voimassa ilman omia sitoomuksia?

      • Anonyymi

        Niin minusta tuntuu että en kelpaa sulle edes kaveriksi


      • Anonyymi

        Olen samassa tilanteessa. En ymmärrä. Mies haluaa pitää ns takaoven varmuuden vuoksi auki?


    • Anonyymi

      Eihän tuossa mitään logiikkaa olekaan, paitsi jos mies pelkää että sä teet ittelles jotain tms.

      Jos minä olisin sinä, sanoisin miehelle suoraan näin:
      Meidän suhteen päättyminen on mulle ok. Erotaan sitten tässä ja nyt kokonaan hyvissä väleissä ja eletään jatkossa kumpikin omaa elämää.
      Moikataan kun satutaan vastakkain samaan paikkaan, mutta älä enää laittele mulle päivittäin viestejä, äläkä ota yhteyttä.

      • Mieltä samaa olen Ei viestei enää, kiitos. Kohdast.

        Eron syytä mainittu ei. Uus mimmi kiikaris & mimmi vilauttanut suhdekorttia? Mies epäilee & haluu pitää mahiksii paluuseen?


      • Anonyymi

        Minulle tuo sopii, mitä tuossa ehdotat. Olen ymmärtänyt, että minä pidän sinusta mutta sinä et minusta. Minussa onkin paljon korjattavaa, mutta haluan, että mies auttaa minua siinä tai terapeutti tai joku. Se ei ole sinun tehtäväsi. Minä uskon, että sinä olet oikeassa enkä minä. En toivo itsemurhaa sinulle mutta voi olla että sen vaikutelman saa. Toivon, että sinä et kuitenkaan halua minun itsemurhaani. Lupaan jättää sinut kaikin tavoin rauhaan. Ehkei ole lupa odottaa hyviä välejä mutta neutraalit välit ovat Ok. Olet hyvä ihminen ja ansaitset hyvää😊


    • Anonyymi

      Mies on epävarma päätöksensä kanssa
      Ja/tai
      Mies haluaa, ettei hän loukkaa sua
      Ja/tai
      Mies haluaa oikeasti pysyä vain kaverinasi
      Ja/tai
      Mies haluaa jättää oven raolleen että voi tehdä paluuta tulevaisuudessa jos siltä tuntuu

      • Anonyymi

        Toisaalta. Kaverille ei yleensä sanota (Suomessa) olet rakas, kulta rakastan sua ym. Pitää naista varmuuden vuoksi varalla?


    • Anonyymi

      Sano ettet halua olla pelkkä kaveri. Jos miestä ei kiinnosta seurustella sun kanssa vakavasti, niin ei sitten, poistakoon sun numeron luuristaan.
      Jos et uskalla puhuu miehelle suoraan, niin älä valita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      42
      4885
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      18
      3646
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3443
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      101
      2798
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      86
      2670
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2620
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      16
      1673
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1536
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      200
      1407
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      152
      1311
    Aihe