että kuolleisuus rokottamattomalla on 100%. Eli sama kuin vaikka vesikauhu.
Vain näin saadaan rokotekattavuus maksimoitua.
Vain näin saadaan rokotekattavuus maksimoitua.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sinun suureksi harmiksi ja kiusaksi kuolleisuus koronaan on rokottamattomillakin pieni ja enemmistö koronaan sairastuneista rokottamattomista ei tarvitse edes sairaalahoitoa. Yleensä pitäisi ajatella, että rokote on ihmistä varten, mutta sinun mielestäsi ihminen on ilmeisesti rokotetta varten. 😏
Aloittajan voisi ampua saman tien.
Juuri näin lääkeyhtiöt tällä hetkellä noita viruksia muokkaavat ja aloittaja haluaa antaa omansa ja valtion rahat Isisterroristejakin pahemmille rikollisille. Apinakin on paljon viisaampi.
Olisihan tuo tietysti rodunjalostusta.
Eli sinunkin mielestäsi päämäärä on saada kaikki piikitettyä? Missään vaiheessa ei ole ollut kyse ihmisten terveyden säilyttämisestä. Hassua, jos et itse tajua, miten sinulta lipsahti totuus vahingossa, vihamielisyytesi mukana.
Rumblesta löytyy hyviä puheita siitä, miksi koko tämä piikitysrumba kotiaresteineen, naamareineen, etäisyyden pitämisineen on hyödytöntä nuhaan. Tarkoitushan tällä kaikella on, ja senkin saat selville jo varsin selkeästi, jos rakastat totuutta ja etsit sitä vilpittömästi. Miksi et etsisi? Se on sinunkin etusi.
Työikäisistä+rokottamattomista+kuolee+noin+2,5%+eli+luku+on+varsin+vaatimaton.+Suomessa+on+noin+3+miljoonaa+työikäistä+ja+heistä+rokottamattomia+noin+20%+eli+600+000,+heistä+kuolisi+noin+15+000+hllöä+(sillä+edellytyksellä+että+kaikki+jotenkin+saisivat+koronatartunnan).
Samaan+aikaan+rokotukset+antavat+aluksi+95%+suojan.+Tämä+tarkoittaa,+että+rokotetuista+2+400+000+työikäisestä+kuolisi+ilman+rokotetta+60+000+hlöä.+mutta+nyt+rokotuksen+ansiosta+heitä+kuolee+vain+3000+henkilöä+(sillä+edellytyksellä+jälleen+että+aivan+jokainen+saa+koronatartunnan).
Luvut+ovat+selvät+rokottamattomia+kuolee+viisinkertaisesti+rokottamattomiin+nähden,+jos+ei+rokotusmäärät+muutu.
Vika on vaan siinä että rokotteen teho näyttää viimeaikaisten tietojen valossa olevan tilapäistä eli piikkejä on sitten otettava jatkuvalla syötöllä.
se lääkebisnes on korruptioo.
lääketeollisuus maailman suurimpia bisneksiä.
stop lääkebisnes ja sen korruptiomafiat, mm. media, jne
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17002970/psykiatria-ei-ole-millaan-tavalla-laaketiedetta-eika-mitaan-tiedetta-psykiatriaholynpoly
Siis+jos+ei+ottaisi+rokotetta+niin+rokotteen+tappavuus+olisi+100+%????
Arvokkaat ihmiset sulkee sen ulos niin ettei kukaan piikitä ketään.