Eihän se Koronarokote mikään vapaaehtoinen ole

Jos kerran reunaehdot ovat sellaiset, että rokottamaton jätetään sen vuoksi yhteiskunnan ulkopuolelle, ei voi matkustaa ulkomaille eikä käydä ravintoloissa.
Pakollinenhan se silloin on.
Taitaa olla ensimmäinen kerta historiassa, kun näin on.
Kyllä tämä on kummallista touhua.
1198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Potentiaalisesti vaaralinen piikki täytyy siten vastentahtoisesti ottaa, eikä ole tietoa siitä, kauanko tämä farssi jatkuu?

Äänestä

Ulkomaille meno ei ole välttämätöntä. Kotimaassa voi matkustaa ja se olisi toivottavampaakin.
Ravintolaan meno ei ole välttämätöntä. Kotona voi tehdä ruokaa ja saa samaan hintaan parempaa ja enemmän ja juuri siten maustettua kuin itse tahtoo.

Koulut, kirjastot, kaupat, lääkärit, apteekit eivät kuulu koronapassin alaisuuteen. Niihin voi osallistua oli passi tai ei. Kukaan ei kysele passin perään.

Koronapassi ei estä muuta kuin bilettämistä niiltä jotka eivät ole ottaneet rokotteita. Ja se on ihan oikein, ei ole mitään syytä juhlia ennen kuin on kantanut kortensa kekoon.

Äänestä

On se vapaaehtoista. Vapaaehtoista on myös se, syökö terveellistä ruokaa, vai vetääkö vain rasvaista possunkylkeä ja kaljaa. Tai käykö ulkoilemassa ja pitää yleiskunnosta huolta, vai vetääkö murjussa lonkkaa ja pössyttelee ruohoa.

Tolkun ihmiset osaavat huolehtia itsestään, ja ottaa vastuuta myös kanssaihmisistä. Rokotteen ottamatta jättäminen ei ole kumpaakaan.

Äänestä

Rokote ei ole pakollinen. Myös tuore negatiivinen testitulos kelpaa koronapassin saamiseen.

Äänestä
  • Sairastettu korona vanhenee 6kk jälkeen,
    missä muussa sairaudessa oletuksena todetaan, että 6kk jälkeen sinulla on uudestaan se sama sairaus?
    Ei missään, kyllä tämä on epäilyttävää valesirkusta koko homma. Pakolla yritetään saada kaikki ottamaan myrkkypiikki.

    Äänestä

Valitettavasti Mengele-myönteinen pakkokoronarokotusten kannattaminen on ollut kovassa nousussa Suomessa. Häpeäksi kansakunnalle on tuollainen.

Äänestä
  • Ihmiset on helppo aivopestä uskomaan mitä tahansa.

    Äänestä

Rokotetut eivät valitettavasti käytä enää maskia. Iso virhe ja sen takia korona leviää. Terve rokottamoton ei levitä ja varmasti suojaa itsensä ja samalla myös suojaa muita. Tämä on nyt nähty.

Äänestä

Kolme kertaa piikitettykin muuttuu kolmeksi viikoksi foliohattuiseksi, kulkutautimyönteiseksi denialistiksi, koska THL muutti rokotetun määritelmää.
Aina 3 viikkoa piikin jälkeen olet rokottamaton, tämä tosin vain siinä tapauksessa että kuolet tai saat vakavia haittoja rokotteesta.
Eikö ihan oikeasti ihmetytä mistä tässä on kyse?

Äänestä

Täysin vapaaehtoinen. Lopetin itse ulkomaanmatkat ja tapahtumat lopetan kunnes natsipasseja ei kysellä. Bilettää voi kotonaankin. En tarvitse enää yökerhoja. Ei noilla ehdoilla🤩🤩🤩 pitäkää natsipassinne. En ota osaa Hitlerin aatteeseen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos kerran reunaehdot ovat sellaiset, että rokottamaton jätetään sen vuoksi yhteiskunnan ulkopuolelle, ei voi matkustaa ulkomaille eikä käydä ravintoloissa.
Pakollinenhan se silloin on.
Taitaa olla ensimmäinen kerta historiassa, kun näin on.
Kyllä tämä on kummallista touhua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu