Ja ihmiset rupesivat välittämään toisista. Korona sai tämän aikaan. Itseään he vain ajattelevat edelleen, vaikka muuta esittävät. Esimerkkinä liikenne, ajetaan ylinopeutta, ei noudateta liikennesääntöjä, ohitetaan vaarallisissa paikoissa jne. Näillä tavoilla myös vaarannetaan muiden terveys, aiheutetaan jopa toisen kuolema. Nyt mediat, presidentti, ammattiliitot, lääkärit ja yksittäiset ihmiset, syyllistäkää heidät. Näin saamme sen loppumaan ja säästämme veronmaksajien rahoja ja ihmishenkiä. Kun ajokorttikaan ei tätä estä.
Kun vapaaehtoinen muuttui pakolliseksi
Anonyymi
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mikä saa sinut vainoamaan toisia ihmisiä, sinä rokotettu lääkitty? Miksi et usko ottamiisi rokotteisiin, vaan tahdot muutkin mukaan epävarmuutesi syövereihin? Niin miksi?
Sinäkö et ajattele itseäsi ja omia heikkouksiasi halutessasi hallita myös toisten lähimmäistesi kehoja, vaikka et asu niissä. Sinä ymmärtämätön. Et saata hallita omaakaan kehoasi ja mieltäsi ja vielä uhoat lisää hallittavia. Voi sinua mihin oletkaan langennut.
Jatkoa. Aloitus oli hyvä, mutta nämä rokotetut välittävät toimivat toisin. Viesti oli tarkoitettu heille, jotka nyt uhoavat.
Olet rokotettu tai rokottamatta, toivotan onnea valitsemallasi tiellä. Sitä elämässä sitä tarvitaan, eikä sitä koskaan ole liikaa.