Koronarokotteen teho vain 2 kuukautta

Anonyymi

26

832

    Vastaukset 26

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Päästökauppaan menee miljardeja, ostetaan pullotettua ilmaa...

    • Anonyymi

      Totta helvetissä on mahdollista, koska raha ja lehmänkaupat ovat koko tuon kusetuksen voima. Ihmisiä kusetetaan ja narutetaan. Se on nyt helpompaa kuin koskaan, koska ihmiset suostuvat ihan mihin vain, jotta saisivat taas rellestää ja matkustaa vapaasti.

      Koronapassi on seuraavaksi suurin kupla ja kusetus rokotteiden jälkeen. Sen takia rokotetuilla on hirveä paniikki ja mustamaalauskampanja menossa rokottamattomia kohtaan, koska alkaa kusetus valjeta, ja pelko mennä pöksyihin.

      • Anonyymi

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tampereella vastustetaan koronapassia lauantaina. Kaikki mukaan:

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17170377/marssi-ihmisyyden-puolesta-30-10-

        Toi Tampereen tapahtuma on katsottavissa myös netissä:

        https://www.youtube.com/watch?v=6rfHutbyo2A

        Itse menen mielummin paikan päälle:

        "Marssi Ihmisyyden Puolesta - Tampereen Keskustorilla lauantaina 30.10.2021 klo 13:00-17:00"
        "Mielenosoituksemme sanoma:
        -Ihmisyys on erottamaton osa kansanterveyttä.
        -Ihmisarvo ja kehollinen itsemääräämisoikeus on jokaisen sisäsyntyinen ja muuttumaton oikeus.
        -Ihmisten väkinäinen vastakkainasettelu on lopetettava.
        -Koronapassi on perustuslakia ja ihmisyyttä rikkova käytäntö.
        -Kutsumme poliisia seisomaan lain, ihmisoikeuksien ja kansalaisten tukena, ja kansaa seisomaan eettisen valan mukaan toimivien poliisien tukena.
        -Emme jää odottamaan määräysten muuttumista, vaan ryhdymme samantien rakentamaan ihmisystävällistä rinnakkaisyhteiskuntaa, sekä vapaiden yritysten verkostoa.
        -Yhdessä voimme parantaa pirstaloituneen kansamme."


    • Anonyymi

      nimenomaan....ja kaveripiirinikin vielä puhuu...otetaanhan influ rokotettakin vuosittain miksei korona rokotettakin .... ja en saanut mitään oireita että se oli taas foliohattujen pelottelua...huoh....vuoden päästä voidaan katsoa tilannetta uudelleen ja puntaroida...täysin toimimaton piikki eikä tehoa ole ..päinvastoin...ja erittäin suuri haittainen...korona kuolemat tulee olee pientä mitä nää niittää satoa

    • Anonyymi

      Turhaa tulla lietsomaan älyttömyyksiä.
      Muistakaa kun olette sairaana älkää pyytäkö lääketieteellistä apua.
      Pärjäätte D vitamiinillä.

      • Anonyymi

        Juu nuku vain prinsessa. Mulla oli tuo kauhea nuha ja meni ohi muutamassa päivässä...ei paljoa lääketiedettä apuun tarvittu...serlaa käytin pari päivää


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juu nuku vain prinsessa. Mulla oli tuo kauhea nuha ja meni ohi muutamassa päivässä...ei paljoa lääketiedettä apuun tarvittu...serlaa käytin pari päivää

        Tottakait olet hakenut rokotteen sen jälkeen????


      • Anonyymi

        Paska puhetta että korona tarttuisi niin helposti olen ollut korona positiivisen kanssa samassa tilassa ja jopa kahdesti noin tunnin kerrallaan todella lähellä olisko noin 30 cm etäisyys eikä vaan tartu.Rokotetuilla alkaa olla pelko perseessä että teho hiipuu ja luonnollinen vastustuskyky on mennyttä piikin ottaneille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tottakait olet hakenut rokotteen sen jälkeen????

        en ole tyhmä.eli en todellakaan.....rokotteet on hyviä ja hyödyllisiä mutta tämä piikki...hmmm...noh lähivuodet paljastaa....muista nämä sanat


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Paska puhetta että korona tarttuisi niin helposti olen ollut korona positiivisen kanssa samassa tilassa ja jopa kahdesti noin tunnin kerrallaan todella lähellä olisko noin 30 cm etäisyys eikä vaan tartu.Rokotetuilla alkaa olla pelko perseessä että teho hiipuu ja luonnollinen vastustuskyky on mennyttä piikin ottaneille.

        Luontaisen vastustuskyvyn se piikki tekee... tosin lyhyen sellaisen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Paska puhetta että korona tarttuisi niin helposti olen ollut korona positiivisen kanssa samassa tilassa ja jopa kahdesti noin tunnin kerrallaan todella lähellä olisko noin 30 cm etäisyys eikä vaan tartu.Rokotetuilla alkaa olla pelko perseessä että teho hiipuu ja luonnollinen vastustuskyky on mennyttä piikin ottaneille.

        Tuo on totta. Rokotetut ovat kusessa, kun vastustuskyky menee. Rokottamattomat pyörittävät parin vuoden päästä yhteiskuntaa, koska he ovat ainoita jotka ovat terveitä.


    • Anonyymi

      😄😄😄😄😄😄 suomi

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ensimmäisestä rokotteesta sanottiin, että se antaa yli 90%:n suojan ja kuinka kävi, toisesta aivan samaa soopaa, no sitten 3 joka kuulemma antaa yli 95%:n suojan. Entäs se viirus versio joka on vastustuskykyinen kaikille rokotteille!? Sanon vain, että kun tulee se super super viirus versio niin silloin Maapallon ihmiset ovat todellisessa pulassa, silloin vain Luoja tietää kuka selviää pahimman viirus version läpi sen viimeisen joka pudottaa ihmisiä todella radikaalilla tavalla hautaan. Ghost2022

    • Anonyymi

      Katsokaa maailmalta, mitä nämä rokotteenvalmistajat sanovat jo ääneen. https://www.washingtonpost.com/outlook/fully-vaccinated-coronavirus/2021/10/21/d0f9a2d4-321b-11ec-93e2-dba2c2c11851_story.html
      Montako vuotta meinaatte ottaa noita boostereita, ennen kuin se vakava sivuvaikutus osuu kohdallenne? Ette koskaan tule olemaan täysin rokotettuja, sillä rahasampoa ei haluta sammuttaa. Ei kyse ole terveydestä, vaan halusta kontrolloida ihmisten oikeuksia koronapassien avulla. Ei vieläkään sytytä?

    • Anonyymi

      DELTA - 0 leviää nimenomaan rokotettujen keskuudessa 🤣

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Rokotteet vaikuttavat samalla tavalla kuin antibiotit: Jos yhtä varianttia torjutaan, silloin toiset variantit lisääntyvät sitä enemmän ja syntyy uusi resistentti kanta.


    • Anonyymi

      Tässä Science-lehden tutkimus, jossa otos on yli 800 000 ihmistä:
      https://www.science.org/doi/10.1126/science.abm0620
      Kovin ovat jyrkkiä nuo käyrät ja vielä täysin väärään suuntaan.
      J&J huonoinpana pudotus 86% aina 13% asti 6 kk aikana. No, eihän nämä mitään rokotteita olekkaan, vaan geenimanipulaatioita.
      Vieläkö joku ottaa piikin?

    • Anonyymi

      Kannattaa ottaa. 3 kk:n välein😂

    • Anonyymi

      Ei ole mitään todisteita minkäänlaisesta tehosta ylipäätään.

      Wick.

      • Anonyymi

        Pojat ja toverit .. Kaalisoppa on lämmintä , eikun syömään. Tsuhna kanssa .
        Tarjolla Putin vodkaa.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      20
      1334
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1231
    3. 64
      1220
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1205
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1049
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      957
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      923
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      84
      847
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      824
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      791
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      676
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      656
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      608
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      582
    19. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      564
    20. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      544
    Aihe