Tälläistä elämä vain on tulevalla nogo-alueella
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000008318829.html
Vielä runsas vuosi sitten Vuosaareen kuuluvassa Kallahdessa riehui paikallisia, pääasiassa ulkomaalaistaustaisia nuoria. He kokoontuivat viereisellä pallokentällä ja asumisoikeustalojen nurkilla, heittelivät kiviä asuntojen ikkunoihin, sotkivat paikkoja, virtsasivat pihoilla ja uhkailivat asukkaita.
”Ilkivallasta ja häiriöstä alkoi tulla useita ilmoituksia päivässä”, kertoo isännöitsijä Herkko Korhonen Asuntosäätiöstä.
Poliisi piipahti paikalla silloin tällöin, mutta nuoret eivät olleet siitä moksiskaan. Häiriökäyttäytyminen vain jatkui.
Vuosaaresssa nuorisoporukka rikkoi ikkunoita
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
terrorismi on iloinen asia!
t. NAZI - Anonyymi
Ei mikään itseisarvo sinänsä. Mutta toki välttämätöntä Suomen ylläpitämiseksi tulevaisuudessakin.
On se kumma juttu, kun ei huutavasta työvoimapulasta huolimatta löydy töitä energiselle ja tarmoa puhkuvalle nuorisolle.
- Anonyymi
huume ja jengi, ase ainesta havaittavissa, kela ja veronmaksajat kustantavat itselleen hankaluuksia.
järjettömyyden huippu. - Anonyymi
Ihmisoikeudet on jakamattomia
- Anonyymi
Tilanne parani, kun oikeauskoiset ihmiset, eli lähinnä vanhemmat saatiin puuttumaan asiaan.
- Anonyymi
Valkoinen pako käynnistyy alueella pian
- Anonyymi
On käynnistynyt jo ajat sitten.
- Anonyymi
Minulla ei ole sen asian kanssa mitään tekemistä. Nimeni kirjoitetaan näin: Gubta.
Rakkain terveisin, Moktar. ;)- Anonyymi
Se koira älähtää, johon kalikka kalahtaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1603489
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau612735Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.332120- 1301687
- 801583
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?831544Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3681472- 971215
- 891125
On tullut aika lukita kaupunginjohtajan ovi, ja hlö pihalle
Ei kahta eikä yhtäkään selitystä, ylimielisyys on kääntyi varomattomuudeksi, ja kaupungin jo ennestään kuihtuva talou1951106