alan olee aimo lehmus

Tulen olemaan aimo lehmus..tankolaulaja. Laulan tankoa tallinnanlaivalla. Joko vapaa aikana pelaan pinkoa tanko baarissa ja työkseni laulan tankoa pinkobaarissa. tere tulemast..ensi vuonna.

10

181

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kanadassa lehmuksista tehdään paitsi hunajaa myös ärtsyä lehmusviskiä.
      Ne käyttää lehtipuutkin tarkkaan.

      • ..haluaisin todella käydä kanadassa,,,enempi kiinnostaa se ranskaalainen puoli vaikkei siellä oo niin mahtavia vuoria..mutta se historia..


    • Anonyymi

      Saako baarin tankosta poimia itselleen naisen?

      • Jotkut povipommit hinkkaa itteensä niitä vasten..


    • Anonyymi

      60- luvulla oli niin paljon tangolaulajia, koska tämä musiikkilaji oli niin suosittu, että tälläinen Alan "Olee" Aimo Lehmus on tangoraamatun mukaan ollut olemassa. Hänen ensimmäinen ja viimeinen keikkansa oli Ruutanan ns. talolla, vuonna 1963.

      Se onkin hyvä, että olet valinnut noin kuivan musiikkimuodon, näin postkoronan aikaan, sillä esimerkiksi Edith Piafin :"Non, Je ne regrette rien" levittää 5000- kertaisesti sylkihiukkasia tyyrpuuriin ja paarpuuriin, verrattuna esimerkiksi Jaakko Tepon: "Nyt mä kaikkea kadun vasta, Hilima otteloo jo toisen lasta".

      • pariisin satakieli mutta kuka laulo kesäpäiväkankas alla tuli tuosta ruutanasta mieleen..?eikö se oo kankasalla?


    • Anonyymi

      Joku kertoi kulmilla, että Pervokki olisi kuollut Ala-Vetelisä hurjasa ohituskolarisa.

      • still life and kicking..eikä mulla oo ees autoa..


    • Ennen vanhaan tehtiin karsikkoja eli karsittiin havupuusta oksia ja veisteltiin kuorta vähän puukolla. Siihen veistokohtaan sitten kirjoitettiin vainajan nimi ja kuolinpäivä, jotta tämä ristuksen tähären tajuaa olevansa kuollut, eikä tule häiritsemään eläviä.
      En kyllä tiedä mikä lopettaisi tämän vainajien nettikirjoittelun nykypäivänä. Lapin lääninlääkäri Rauni- Leena Luukkainenkin kirjoitteli reseptejä tietokantoihin vielä kuoltuaankin.

      Ruutanalla on talvisaikaan koko ajan promille alkoholia veressään ja se elelee syömättä ja liikkumatta umpeenjäätyneen lammen pohjassa.

    • Anonyymi

      Olisin mieluusti ruutana. Nyt erikoisesti. Sais makoilla pienessä tuhnussa mutalammikon liejussa.
      Kommunikoin keisareiden keisari Haile Selassin kanssa päivätorkuilla ollessain.

      Moitti öljykattilani huoltamattomuuden takia; käryttää muka liikaa. Niin aina. Pakko vaan nöyränä myönnellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      143
      985
    2. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      110
      925
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      63
      738
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      49
      537
    5. 42
      509
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      30
      455
    7. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      453
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      22
      407
    9. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      13
      381
    10. Selviytyjät kisaajat kismittävät - Erityisesti yksi saa tylytystä: "Miksi hän änkee joka ohjelmaan?"

      Uusi Selviytyjät Suomi kausi starttaa - ja ohjelman kisaajat eivät saa pelkästään kiitosta somessa. Myös täällä Suomi24
      Tv-sarjat
      9
      363
    Aihe