Tulen olemaan aimo lehmus..tankolaulaja. Laulan tankoa tallinnanlaivalla. Joko vapaa aikana pelaan pinkoa tanko baarissa ja työkseni laulan tankoa pinkobaarissa. tere tulemast..ensi vuonna.
alan olee aimo lehmus
10
151
Vastaukset
- Anonyymi
Kanadassa lehmuksista tehdään paitsi hunajaa myös ärtsyä lehmusviskiä.
Ne käyttää lehtipuutkin tarkkaan...haluaisin todella käydä kanadassa,,,enempi kiinnostaa se ranskaalainen puoli vaikkei siellä oo niin mahtavia vuoria..mutta se historia..
- Anonyymi
Saako baarin tankosta poimia itselleen naisen?
- Anonyymi
60- luvulla oli niin paljon tangolaulajia, koska tämä musiikkilaji oli niin suosittu, että tälläinen Alan "Olee" Aimo Lehmus on tangoraamatun mukaan ollut olemassa. Hänen ensimmäinen ja viimeinen keikkansa oli Ruutanan ns. talolla, vuonna 1963.
Se onkin hyvä, että olet valinnut noin kuivan musiikkimuodon, näin postkoronan aikaan, sillä esimerkiksi Edith Piafin :"Non, Je ne regrette rien" levittää 5000- kertaisesti sylkihiukkasia tyyrpuuriin ja paarpuuriin, verrattuna esimerkiksi Jaakko Tepon: "Nyt mä kaikkea kadun vasta, Hilima otteloo jo toisen lasta".pariisin satakieli mutta kuka laulo kesäpäiväkankas alla tuli tuosta ruutanasta mieleen..?eikö se oo kankasalla?
- Anonyymi
Joku kertoi kulmilla, että Pervokki olisi kuollut Ala-Vetelisä hurjasa ohituskolarisa.
Ennen vanhaan tehtiin karsikkoja eli karsittiin havupuusta oksia ja veisteltiin kuorta vähän puukolla. Siihen veistokohtaan sitten kirjoitettiin vainajan nimi ja kuolinpäivä, jotta tämä ristuksen tähären tajuaa olevansa kuollut, eikä tule häiritsemään eläviä.
En kyllä tiedä mikä lopettaisi tämän vainajien nettikirjoittelun nykypäivänä. Lapin lääninlääkäri Rauni- Leena Luukkainenkin kirjoitteli reseptejä tietokantoihin vielä kuoltuaankin.
Ruutanalla on talvisaikaan koko ajan promille alkoholia veressään ja se elelee syömättä ja liikkumatta umpeenjäätyneen lammen pohjassa.- Anonyymi
Olisin mieluusti ruutana. Nyt erikoisesti. Sais makoilla pienessä tuhnussa mutalammikon liejussa.
Kommunikoin keisareiden keisari Haile Selassin kanssa päivätorkuilla ollessain.
Moitti öljykattilani huoltamattomuuden takia; käryttää muka liikaa. Niin aina. Pakko vaan nöyränä myönnellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 377272
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533642Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463524- 613254
- 482911
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342779Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/482601Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint272455IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1811755- 471521
