Kirjoitin aiemmin vain tieteellisiä julkaisuja ammatissani ja itse kustantamiani uskontofilosofisia kirjoja, mutta päätin alkaa kirjoittamisen nyt myös täällä, koska täällä on ehta meininki, ja täällä kunnioitetaan älykkyyttä, toisin kuin yliopistossa, jossa pidetään totena mitä älyttömämpiä uskomuksia, joiden tueksi ei ole mitään havaintoja tai näyttöä, sillä paperille laitetut numerot ja kirjaimet eivät kelpaa tieteelliseksi todisteeksi esimerkiksi säieteoriasta.
Toivon, että minuun suhtaudutaan vakavasti, sillä olen asiani hyvin tunteva tieteellisessä työssä mukana oleva korkeasti koulutettu ja hyvin älykäs kirjoittaja, jonka huumori hivelee taivasta ja saa pissin housuun, ellei osaa pidätellä. Ja minua kun eivät pidättele tämän maailman Moosekset ja vahvatkaan miehet, kun olen sellainen älyn jättiläinen, että vuoretkin kalpenevat rinnallani, ja järkäleitä ovat kaikki painavat argumenttini, joiden tukena käytän paljon tieteellistä lähdemateriaalia, lähinnä omasta pöytälaatikostani.
Tervetuloa Hehhah !
Heh !
Hei, olen uusi kirjoittaja täällä! :)
7
123
Vastaukset
- Anonyymi
humanistit ovat vallanneet yliopistot , onko sinulla virka siellä ?
Jep. Olen filosofi. Tunnettu valtakunnan rajojen sisällä, mutta tuntematon Jerusalemin yliopiston oppineille, niin että joudun joka kerta todistamaan henkilöllisyyteni siellä käydessäni, nämä kun eivät muista minua, vaikka olen kalju ja lyhyt mieheksi. :)
Hehhah_ kirjoitti:
Jep. Olen filosofi. Tunnettu valtakunnan rajojen sisällä, mutta tuntematon Jerusalemin yliopiston oppineille, niin että joudun joka kerta todistamaan henkilöllisyyteni siellä käydessäni, nämä kun eivät muista minua, vaikka olen kalju ja lyhyt mieheksi. :)
Kävin heille:= Pieraisin kalu kädessäni.
Sanoivat että voin painua pois
heh, valmistuin siis pikavauhtia
"mene pois tänne ei oo enää tulemista"
jes!
- Anonyymi
Et sinä mikään uusi kirjoittaja ole. Olet se sama Moses_Zuckerkandl, joka on kirjoittanut täällä kymmenillä eri nikeillä, joista tuoreimmat ja tunnetuimmat ovat Kampelatutkija, Munuaistutkija, Tarkistuskysymys ?, Strong-atheist, Friendly-atheist, Moses_Zuckerkandl ja tietysti Anonyymi, joiden kirjoittamista viesteistä valtaosa menee tämän saman trollin piikkiin.
Tyylistä hänet tunnetaan. Camusin mukaan vasta absurdin hyväksymällä yksilö voi olla todella vapaa, ja nauttia vapaasti absurdista elämästään.
Lisätietoa:
https://fi.wikipedia.org/wiki/AbsurdismiNautintoa sain avaukseni lisäksi kun luin Raamattua ja hinkkasin itseäni täkkiin.
Molempia hankkatessa tunnan hankalaa jomotusta jalassani.Hehhöh_ kirjoitti:
Nautintoa sain avaukseni lisäksi kun luin Raamattua ja hinkkasin itseäni täkkiin.
Molempia hankkatessa tunnan hankalaa jomotusta jalassani.Te tiedemiesälyköt olette upean eksentrisiä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http3094944Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k1183336Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1403139Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän22052Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn361630Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2481371Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.311338- 471249
Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop3401165Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu801148