kaksi Hitlerille tärkeää vainajaa haudattiin. Nimittäin Eva Braun ja Hitlerin koira Blondi. Heitettiinkö samaan kranaattikuoppaan H:n perästä vai kaivoiko joku näille erilliset haudat vai jätettiinkö bunkkeriin Puna-armeijan löydettäviksi. Kirjoituksissa aina puhutaan miten H:n ruumis kannettiin jne.. mutta mitään ei puhuta näistä kahdesta.
Historiankirjat vaikenee vai vaikenevatko ne minne
Anonyymi
1853
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Eivät vaikene.
Molemmat sekä Blondin pennut poltettiin Valtakunnan kanslian pihalla Hitlerinkanssa.
Venäläiset löysivät jätteet,mutta salasivat asian ja ryhtyivät levittämään valeita Hitlerin paosta.
Monet uskoivat ja typerykset uskovat vieläkin.
Ei suinkaan, ei suinkaan.
Salaisten KGB / FSB dokumenttien todisteiden mukaan kyseiset jätteet lähetettiin kenttäpostina Stalinille, joka sitten sai loppuvuoden ajaksi liharuokaa .
Nam !
Ei ollenkaan.
Stalin oli varannut omaankäyttöön miljoona päiväannosta USA:n lähettämiä sotilasmuonia ynnä erilaiset herkut,tupakat ja ruokajuomat päälle.
Ei edes koiraakaan haudata niin "juhlallisesti" kuin natsien epäjumala. Stalin saikin komeat hautajaiset mikä natseja vieläkin kaivelee.
Mistä tiedät?
Stlinin kuollessa maailmassa oli perin vähän natseja.
Stalinin kuolemaan he olivat varmaan tyytyväisiä.
Miksi he olisivat hautajaisia kadehtineet?
----Miksi he olisivat hautajaisia kadehtineet?-----
Ehkä siksi kun oma johtaja haudattiin kuin kapinen kulkukoira mutta Stalin sai vertaansa vailla olevan mahtipontiset ja upeat hautajaiset miljoonien itkiessä suruaan.
Eiköhä useimmat itkeneet iloaan?
Ainakin totuuden selvittyä.
Kuollut ei tarvitse komeita tai juhlallisia hautajaisia!Kuollut ei tarvitse palvontaa,eihän sitä tarvitse eläväkään!Palvojat ei suhtaudu älykkyyteen älykkäästi!
Molempien Hitlerin pariskunnan ruumiit yritettiin polttaa Valtakunnankanslian puistossa, mutta eihän siitä mitään tullut. Hiiltyivät kylläkin, mutta olivat tunnistettavissa. Sen jälkeen eräs kersantti toi kaksi telamiinaa polttopaikalle ja räjäytti ne ruumiiden alla. Tällöin niistä ei paljon enää jäänyt kerättäväksi jäljelle.
Missähän varastossa ja miksi Valtakunnan kansliassa olisi telamiinoja säilytetty ? Epäilen.
Telamiinat olivat panssarivaunussa, jota kuljetti mainittu kersantti. Hän on keronut asista itse ja myös kaksi kanslian henkilöstön jäsentä on vahvistanut asian.
Olet ainoa joka koskaan on mitään tuon tapaista tarinoinut ps-vaunusta, kersantista ja telamiinoista. Siksipä onkin niin, että koko tuo soopa on silkkaa sairaalloista keksintöäsi. Jos muuta vikiset niin anna jonkunlainen luotettava lähde. Natsien ym. nettisivut eivät sellaisia ole.
Ei hän ole ainoa, Sinä kyllä todistat tietämättömyyttäsi joka viestilläsi.
Lähde: Ian Kershaw teos nimeltä Hitler.
Silminnäkijän kerotmusken voi aina kyseenalaistaa, mutta tätä ei kukaan ole kiistänyt.
On muitakin silminnnäkijöitä kuin Kershaw:n käyttämä ja he ovat nähneet aivan erilaiset tapahtumat.
Kovin on epäuskottavat juttu, ei sinne Valtakunnan bunkkeriin tavalliset kessut kävelleet telamiinoja kainaloissaan, oli se loppuun asti niin vartioitu paikka.
Kyllä tällainen tarina on olemassa.
Führerbunkerissa vietettiin viimeiset ajat melkolailla avoimien ovien päivinä.
Henivartijat eivät puuttuneet oman panssarivaunun liikkumiseen varsinkaan Hitlerin itsemurhan jälkeen. Oman nahan pelastaminen vallitsi kaikkien ajatuksia.
Täällä Venäjä mielikuvitus valloillaan,mutta kaskummaa Suomen väärennetty historia ei niitä kiinnosta !?
Pudokas,Sinun väärentelysi eivät kiinnosta edes viimeisiä kommunisteja.