Revontulet voimakkaita tänä yönä

Toissapäiväinen aurinkomyrsky tietää vahvoja revontulia pohjoiselle taivaalle ensi yönä. Revontulet voivat rei´ittää heikoimpia foliohattuja, millä voi olla seurauksia myös tällä palstalla pikkutunneilla. Luultavasti pian aamukolmen jälkeen kun aurinko nousee Irkutskissa.

🤣😂
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Täytyypä siirtää kaikki herkästi syttyvä piiloon

Äänestä

Onneksi on pilvistä, kuten aina.

Äänestä

Oivoi. Joudummeko me koronarokotetut siirtymään lyijyfoliohattujen käyttöön? Ei jaksaisi kun ne painaa.. 😫

Äänestä

Mutta kuinka käy melonmuskin 5G satelliittien? Taitaapi rei'ittää ainakin pari tuhatta kuoleman sädettäjää?

Äänestä

Kyllä foliohatut on turvassa. Kävin ostamassa kaikki kaupunkini myymälöiden alumiinifoliot ja olen päällystänyt asuntoni foliolla kerrassaan 10 kerrosta foiliota on asennettu.
Ei toiminut nettikään, täytyi laittaa mokkula folion ulkopuolelle ja jatkojohto.
Foliokerros tosin vaikutti siihen, että nyt mokkulan nopeus nousi 100 kertaisesti mitä se on normaalisti.

Äänestä
  • Paitsi ettei mokkula toimisi ollenkaan foliolla vuoratussa kämpässä. Paitsi jos olet ottanut koronarokotteen, niin kehosi mikrosirut 1000-kertaistavat kuuluvuuden.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Paitsi ettei mokkula toimisi ollenkaan foliolla vuoratussa kämpässä. Paitsi jos olet ottanut koronarokotteen, niin kehosi mikrosirut 1000-kertaistavat kuuluvuuden.

    """"""""""" ....... täytyi laittaa mokkula folion ulkopuolelle.....""""""""""

    Äänestä

Rokotettujen onkin syytä suojautua aurinkomyrskyltä voi rokotteen ainekset kiehahtaa.

Äänestä

Onneks otin revontulirokotteen

Äänestä

Lennätinlangat iskee kipunaa.

Äänestä

Irkutskin kaksinaamakin heräsi taas aamukolmelta Suomen aikaa trollaamaan.

Ei saanut revontulten takia unta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Toissapäiväinen aurinkomyrsky tietää vahvoja revontulia pohjoiselle taivaalle ensi yönä. Revontulet voivat rei´ittää heikoimpia foliohattuja, millä voi olla seurauksia myös tällä palstalla pikkutunneilla. Luultavasti pian aamukolmen jälkeen kun aurinko nousee Irkutskissa.

🤣😂

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu